Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejny pomysł Blizzarda na walkę z toksycznymi graczami

Czy ograniczy liczbę szkodliwych komentarzy?

Wraz ze startem ćwierćfinałów Overwatch Contenders Blizzard wprowadzi nowe rozwiązanie, mające “polepszyć doświadczenie śledzenia ekosystemu Overwatch Path to Pro”. Konkretnie – chodzi o czat na Twitchu.

Od rozpoczynających się dziś (28 grudnia) rozgrywek, które potrwają do 12 stycznia, aby komentować poczynania grających na Twitchu trzeba będzie połączyć swoje konto w tym serwisie z kontem w systemie Battle.net.

Widzowie, którzy tego nie zrobią, nie będą mogli korzystać z funkcji czatu na oficjalnych transmisjach z turnieju. Można przypuszczać, że takie rozwiązanie wymusić ma na komentujących pewną kulturę, chociaż oczywiście jego skuteczność może być różna.

Przede wszystkim zależeć będzie ona od tego, jakie negatywne konsekwencje czekają tych, którzy nie powstrzymają się od toksycznych komentarzy. O tym Blizzard na razie nie mówi.

Dominik Gąsna

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
3 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Hmm i tak trzeba połączyć, żeby dostawać skórki do Overwatcha i inne bonusy.
Pytanie, jak z prawnego punktu widzenia wygląda banowanie w grze ‘firmy A’, za zachowanie w aplikacji ‘firmy B’. Ciekawe, czy zostało to ujęte w EULA Overwatcha/Blizzard App.

Bartosz Witoszka
Redaktor

Może zaktualizaowali umowę i przesłali uaktualnienie na maile podane przy rejestracji konta. Regularnie dostaje takie rzeczy z różnych platform.

fartuess
Użytkownik

“banowanie w grze ‘firmy A’, za zachowanie w aplikacji ‘firmy B’” ostatnio staje się bardzo nieprzyjemnym trendem. Ten rok w dużym stopniu był rokiem buntu szaraczków przeciwko korporacjom mieszkającym w wieżach z kości słoniowej. Zawężanie się kooperacji między korporacjami tylko pogłębi te animozje :/

s.p.
Użytkownik

Biorąc pod uwagę jak przechlapane u fanów ma Blizzard spodziewam się ludzi specjalnie podkładających się pod bana

Bartosz Witoszka
Redaktor

Dokładnie, to pewnie stąd ten system. Wielu dużych streamerów ma czat w wersji “tylko subskrybentów” lub “tylko dla obserwujących od tygodnia”, by odcinać się od trolli i toksycznych ludzi, którzy biegają od kanału do kanału i zbierają bany po kolei. Więc to dobre posunięcie, bo większość jest zbyt leniwa, żeby zakładać konto na innej platformie. No a po Blizzconie tak naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Popularne wpisy

Popularne Gry