Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Facebook jak Twitch? Już niedługo na platformie będzie można streamować gry Blizzarda

Strona głównaFacebook jak Twitch? Już niedługo na platformie będzie można streamować gry Blizzarda
07.06.2016 12:03
Facebook jak Twitch? Już niedługo na platformie będzie można streamować gry BlizzardaFacebook jak Twitch? Już niedługo na platformie będzie można streamować gry Blizzarda
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny
bDzxTrTq

To może bardziej Blizzard jak Twitch? Z drugiej strony, Facebook grami ewidentnie jest zainteresowany, a mając taką bazę użytkowników streamowanie rozgrywek wydaje się strzałem w dziesiątkę.

bDzxTrSJ

Facebook Live to usługa umożliwiająca użytkownikom największego portalu społecznościowego na świecie przeprowadzanie transmisji na żywo z tego, co akurat robią. Wykorzystują ją głównie politycy, celebryci i firmy, choć „zwykli” użytkownicy również od czasu do czasu coś transmitują.

Już niedługo natomiast do zacnego grona facebookowych streamerów dołączą gracze, a wszystko dzięki współpracy z Blizzardem, która została ogłoszona wczoraj wieczorem. Pierwszy etap to integracja logowania do Battle.neta za pomocą konta na Facebooku.

Powiedział Gio Hunt z Blizzarda, a to nie wszystko, bo kolejne funkcje będą dodawane w miarę rozwoju usługi. Jedną z nich, najważniejszą z punktu widzenia obu firm, będzie opcja streamowania gier Blizzarda bezpośrednio na oś czasu użytkownika portalu. Na razie integracja ma objąć Overwatch, a kolejne gry będą dochodziły w miarę rozwoju usługi.

326807264977901610

Jedyne, co powinno w tym wszystkim dziwić to fakt, że dzieje się to tak późno. Blizzard chce z Overwatchem jeszcze mocniej zaatakować świat e-sportu, do tego obie firmy współpracowały już przy okazji promocji strzelanki. Facebook z kolei interesuje się wszystkim, co przyciągnie użytkowników portalu na dłużej. A czy może być coś lepszego, niż streamowanie gier? W drugim półroczu 2015 roku transmisje gier na Twitchu przekroczyły łącznie 2,23 miliarda godzin, z czego 21% stanowiły rozgrywki e-sportowe.

bDzxTrSL

No właśnie, co na to Twitch? Co miesiąc transmisje ogląda tam około 100 milionów osób. Tymczasem w tytuły powiązane z Facebookiem gra miesięcznie 6,5 raza tyle – 650 milionów użytkowników. Dodajmy do tego ogólną liczbę facebookowiczów wynoszącą 1,65 miliarda i robi się pokaźna baza potencjalnych odbiorców.

326807264978098218

Odbiorców, do których łatwiej dotrzeć niż na Twitchu. Żeby obejrzeć transmisję w serwisie Amazona trzeba w ogóle wiedzieć, że taki istnieje. Nie jest to problemem, jeśli ktoś interesuje się tematem, ale w przypadku casualowych graczy już tak być nie musi. A czy się to komuś podoba, czy nie, takich jest zdecydowana większość i każdy z nich to pieniądze.

Ciekawe jak to się rozwinie i jaka będzie reakcja Twitcha. No i czy w przypadku udanego startu nowej usługi Facebook pójdzie dalej i nawiąże współpracę z innymi wydawcami? Pewnie tak, bo czemu ma nie wyjść?

bDzxTrSR

Bartosz Stodolny

bDzxTrTH