Kingdom Come: Deliverance nie będzie miało otwartego zakończenia. Ale od czego są modderzy?

Dzięki scenie gra może pożyć dłużej, niż kilkadziesiąt godzin potrzebnych na skończenie kampanii.

Kingdom Come: Deliverance nie będzie miało otwartego zakończenia. Ale od czego są modderzy?
Bartosz Stodolny

Wydaje mi się, że ludzie nie do końca wiedzą, czym będzie Kingdom Come: Deliverance. Bo faktycznie, oglądając materiały z rozgrywki można odnieść wrażenie, że trochę w tym Mount & Blade: Warband albo bardzo otwartego RPG. Spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że gra Warhorse Studios jest trochę jak Wiedźmin, tyle że w średniowiecznych Czechach i bez potworów.

Kingdom Come: Deliverance - A Blacksmith's Tale (EU)

Częściowo winą za błędne postrzeganie można obarczyć samych deweloperów, którzy dopiero od niedawna zaczęli serwować nam kolejne zwiastuny i szersze informacje o grze. Powiem szczerze, że sam nie do końca wiedziałem, o co w tym wszystkim chodzi, dopóki nie zagrałem najpierw w bardzo wczesną alphę dla wspierających z Kickstartera, a potem już w wersję bliższą finalnemu produktowi.

I tutaj trzeba raz jeszcze podkreślić to, co mówią twórcy: owszem, Kingdom Come: Deliverance jest grą z otwartym światem, ale jednocześnie posiadającą spójną historię, po skończeniu której ujrzymy napisy końcowe. I nic więcej. Mnie to cieszy, bo w większości przypadków otwarte zakończenia wyglądają tak, że po prostu możemy sobie pobiegać po mapie i dokończyć to, co pominęliśmy podczas przechodzenia głównego wątku. Ma to swój urok, ale ile można?

No chyba, że gra oferuje też jakieś wartościowe DLC, ale w sumie do tego otwarte zakończenie potrzebne nie jest, a poza tym Warhorse Studios nie przewiduje żadnych dodatków do swojej gry. Co innego mody, które będą wspierane i które mogą znacząco wydłużyć cykl życia Kingdom Come. Wiecie, Fallout: New Vegas żyje do dziś właśnie dzięki dodatkom tworzonym przez społeczność.

Co prawda nie do końca wiadomo, jak to wsparcie miałoby wyglądać, albo inaczej - jak zaawansowane będzie, ale w dziale poświęconym modom na forum gry już pojawiają się pierwsze projekty. Na razie bez konkretów, bo dopóki gra nie wyjdzie (co swoją drogą nastąpi już 13 lutego), nie można niczego stworzyć. Są zatem pomysły na przeniesienie gry do średniowiecznej Japonii, zmiany w interfejsie, nowe przedmioty, bitwę pod Grunwaldem... Ale są też projekty bardziej przemyślane, jak mod Seven Kingdoms.

Nazwę możecie kojarzyć, jeśli gracie w Total War: Attila, bo modyfikacja ta przenosi grę Creative Assembly do "Pieśni lodu i ognia" George'a R. R. Martina. Tam jednak nie udało się to do końca ze względu na kiepskie wsparcie modów. Stąd decyzja twórców o przejściu na inną produkcję.

Seven Kingdoms Total War - Gameplay (A Game of Thrones Mod for Attila)

Tylko znowu - nie wiemy, jak będzie to wszystko wyglądało i czy w ogóle dodatki tego typu będą możliwe. Wydaje mi się, że to kolejny raz, kiedy próbuje się zrobić z Kingdom Come coś, czym ta gra nigdy nie będzie. Ale czas pokaże, premiera za niecałe dwa tygodnie.

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.