Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz

Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz

Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz
Źródło zdjęć: © Goldin Auctions
Arkadiusz Stando
01.05.2021 18:55

Być może nie jest to ogólnoświatowy rekord, ale sprzedano kartę Pokémon za prawie 250 tysięcy dolarów. I tym razem nie pochodzi ona z pierwszej serii i nie jest tak wyjątkowa jak Pikachu Illustrator, ale posiada autograf.

Oficjalna nazwa karty to "2017 PM SM Black Star # TPCi01 Tsunekazu Ishihara Signed Pokémon GX Promo Card". Widnieje na niej wizerunek prezesa The Pokémon Company, Tsunekazu Ishihary. Na karcie znajdziemy także jego autograf. Co jest w niej tak wyjątkowego?

W przeciwieństwie do większości kart sprzedawanych za setki tysięcy dolarów, tą wydrukowano zaledwie cztery lata temu. Otrzymali ją jedynie pracownicy The Pokémon Company, podczas uroczystości 60. urodzin prezesa korporacji w 2017 roku. Teraz jedna z nich została sprzedana w Goldin Auctions za 247230 dolarów. W przypadku tej karty jest to obecny rekord cenowy.

Tsunekazu Ishihara był przez lata główną siłą napędową wielu innowacji i kamieni milowych w świecie Pokémon. To on zadbał o rozwój gier takich jak "Pokémon: Red" i "Pokémon: Green" (w EU i USA wydane pod innymi tytułami). Przyczynił się także do powstania "Pokémon Go" oraz samej "Pokémon Trading Card Game", której w 2017 roku stał się bohaterem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)