Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz

Strona głównaKarta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz
01.05.2021 18:55
Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz
Źródło zdjęć: © Goldin Auctions

Być może nie jest to ogólnoświatowy rekord, ale sprzedano kartę Pokémon za prawie 250 tysięcy dolarów. I tym razem nie pochodzi ona z pierwszej serii i nie jest tak wyjątkowa jak Pikachu Illustrator, ale posiada autograf.

Oficjalna nazwa karty to "2017 PM SM Black Star # TPCi01 Tsunekazu Ishihara Signed Pokémon GX Promo Card". Widnieje na niej wizerunek prezesa The Pokémon Company, Tsunekazu Ishihary. Na karcie znajdziemy także jego autograf. Co jest w niej tak wyjątkowego?

W przeciwieństwie do większości kart sprzedawanych za setki tysięcy dolarów, tą wydrukowano zaledwie cztery lata temu. Otrzymali ją jedynie pracownicy The Pokémon Company, podczas uroczystości 60. urodzin prezesa korporacji w 2017 roku. Teraz jedna z nich została sprzedana w Goldin Auctions za 247230 dolarów. W przypadku tej karty jest to obecny rekord cenowy.

Tsunekazu Ishihara był przez lata główną siłą napędową wielu innowacji i kamieni milowych w świecie Pokémon. To on zadbał o rozwój gier takich jak "Pokémon: Red" i "Pokémon: Green" (w EU i USA wydane pod innymi tytułami). Przyczynił się także do powstania "Pokémon Go" oraz samej "Pokémon Trading Card Game", której w 2017 roku stał się bohaterem.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)