Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz

Być może nie jest to ogólnoświatowy rekord, ale sprzedano kartę Pokémon za prawie 250 tysięcy dolarów. I tym razem nie pochodzi ona z pierwszej serii i nie jest tak wyjątkowa jak Pikachu Illustrator, ale posiada autograf.

Karta Pokémon sprzedana za 250 tysięcy dolarów. To wyjątkowy egzemplarz
Źródło zdjęć: © Goldin Auctions
Arkadiusz Stando

Oficjalna nazwa karty to "2017 PM SM Black Star # TPCi01 Tsunekazu Ishihara Signed Pokémon GX Promo Card". Widnieje na niej wizerunek prezesa The Pokémon Company, Tsunekazu Ishihary. Na karcie znajdziemy także jego autograf. Co jest w niej tak wyjątkowego?

W przeciwieństwie do większości kart sprzedawanych za setki tysięcy dolarów, tą wydrukowano zaledwie cztery lata temu. Otrzymali ją jedynie pracownicy The Pokémon Company, podczas uroczystości 60. urodzin prezesa korporacji w 2017 roku. Teraz jedna z nich została sprzedana w Goldin Auctions za 247230 dolarów. W przypadku tej karty jest to obecny rekord cenowy.

Tsunekazu Ishihara był przez lata główną siłą napędową wielu innowacji i kamieni milowych w świecie Pokémon. To on zadbał o rozwój gier takich jak "Pokémon: Red" i "Pokémon: Green" (w EU i USA wydane pod innymi tytułami). Przyczynił się także do powstania "Pokémon Go" oraz samej "Pokémon Trading Card Game", której w 2017 roku stał się bohaterem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (23)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.