Już pod koniec czerwca będziemy mogli wcielić się w Martina Walkera, który wraz ze swoim oddziałem zbada zdewastowany przez potężną burzę piaskową Dubaj i spróbuje ewakuować z miasta ocalałych. Zanim to nastąpi, możemy obejrzeć nowy zwiastun gry, który skupia się właśnie na fabule i pokazuje kilka wcześniej niewidzianych scen.

bELbEBvp

Do Spec Ops: The Line podchodzę, podobnie jak Maciek, z lekką rezerwą. Podoba mi się klimat i osadzenie akcji, wrażenie robią na mnie niektóre patenty na rozgrywkę z wykorzystaniem piasku, uwagę zwraca też brutalność i bezwzględność świata przedstawionego. Trzon gry, strzelanie, wydaje się jednak sztampowy, a patrząc na zwiastuny odnoszę wrażenie, że trudne wybory moralne, zwroty akcji i poruszające momenty, którymi chwalą się twórcy, ustępują miejsca mało wyszukanej wyrzynce przeciwników.

Optymizmem napawają wrażenia Sławka Serafina, który widział niedawno na pokazie spory kawałek gry. Mam nadzieję, że jej warstwa fabularno-psychologiczna zrekompensuje nam monotonne wymiany ognia i będziemy śledzić opowiedzianą historię z zapartym tchem, od początku do końca.

Adrian Palma

327164768895260714
bELbEBwn