Kącik muzyczny: Shenmue na winylu, Nobuo Uematsu i smoki

Kącik muzyczny: Shenmue na winylu, Nobuo Uematsu i smoki

Kącik muzyczny: Shenmue na winylu, Nobuo Uematsu i smoki
marcindmjqtx
25.05.2015 12:10, aktualizacja: 05.01.2016 15:04

Ktoś w Londynie lubi muzykę z płyt winylowych i gry. Do tego stopnia, że powołał do życia wytwórnię specjalizującą się w przenoszeniu klasycznych ścieżek dźwiękowych na czarne płyty. Nowy utwór Nobuo Uematsu raczej się premiery na winylu nie doczeka, ale i tak warto przy okazji sprawdzić, czy mistrz utrzymuje formę.

Wspomniana londyńska wytwórnia zowie się Data Discs. Na pierwszy ogień, jeszcze w tym roku, przenosin na winyl doczekają się ścieżki dźwiękowe Shenmue oraz Streets of Rage. W dostosowaniu tej drugiej do nowego medium pomoże sam kompozytor oprawy beat'em upa, Yuzo Koshiro. Zamówienia przedpremierowe ruszą 30 maja na stronie Data Discs. Oba albumy doczekają się trzech różnych wydań. Każde wyceniono na £19.99.

Pozostając w temacie kompozytorów. Nobuo Uematsu - jeśli nie z nazwiska, to za sprawą dorobku - zna każdy fan japońskich RPG. Szczególnie tych ze słowami Final i Fantasy w nazwie. Uematsu-san przygotował na potrzeby zmierzającego w stronę Final Fantasy XIV dodatku Heavensward nową kompozycję. Panie, panowie, oto Dragonsong.

[Zródło: Polygon, Data Discs]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)