Już jutro startuje PGA. A tam ponad 100 polskich gier indie, pokaz Xboksa One X i branżowe targi pracy

Już jutro startuje PGA. A tam ponad 100 polskich gier indie, pokaz Xboksa One X i branżowe targi pracy

Już jutro startuje PGA. A tam ponad 100 polskich gier indie, pokaz Xboksa One X i branżowe targi pracy
Paweł Olszewski
05.10.2017 06:23, aktualizacja: 06.10.2017 09:54

Trudno wymienić wszystkie atrakcje Poznań Game Arena. Spróbujmy więc chociaż 10 najciekawiej się zapowiadających.

Poznań Game Arena to największe targi gier w Polsce. Nie jest to impreza nastawiona stricte na nowości - tu prym wiedzie mocno inspirujące się Gamescomem WGW. PGA to bardziej połączenie targów gier z konwentem, branżową konferencją i targami pracy. Brzmi jak mieszanka wybuchowa, ale praktyka pokazuje, że od lat działa. Organizatorzy PGA wraz ze swoimi partnerami wypracowali unikalną formułę imprezy.

A co znajdziemy na niej w tym roku? Jak zwykle, masę rzeczy. Oto 10 z nich, na które sam na pewno zajrzę.

I Możliwość pogrania na Xboksie One X

Obraz

PGA będzie pierwszą okazją do pogrania w Polsce na Xboksie One X. W Poznaniu na graczy czekać będzie świeżutka Forza Motorsport 7 i przedpremierowy Assassin's Creed: Origins. Na planowanych na listopad konsolach, puszczane na telewizorach 4K, z HDR-em i wszystkimi tymi wodotryskami, o których właściwie od roku piszemy na Polygamii w kontekście nowszych wersji current-genów.

II 228 m2 gier Nintendo

Obraz

Pamiętacie, jak próbowaliśmy oszacować sprzedaż Switcha w Polsce? Ta widocznie jest coraz lepsza, bo Nintendo przywiezie do Poznania 8 (nie tylko swoich) gier. Sporo o Switchu i o grach na niego na Polygamii piszemy. W kilka z nich, a konkretnie The Legend of Zelda Breath of the Wild, 1-2-Switch, ARMS, Pokkén Tournament, Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, FIFA 18 i Mario+Rabbids Kingdom Battle będzie można zagrać na charakterystycznych czerwonych stoiskach.

III Ponad 100 polskich gier niezależnych

Obraz

Jak wyliczyła Graczpospolita.pl, na PGA znajdzie się 126 polskich gier. W większości niezależnych i w większości przedpremierowych. Choć w grywalnej formie mają pojawić się też wydane już jakiś czas temu tytuły (Get Even, Archaica: The Path of Light, Serial Cleaner) jak i produkcje większych lokalnych firm - Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, Pure Farming 2018, Frostpunk.

Na PGA obecne będzie też Epic Games. Firma zaprezentuje 10 najciekawszych produkcji zrobionych na silniku Unreal. Aż połowa z nich to polskie tytuły (Seven, Ruiner, Agony, The Wizards, Ancestors Legacy). Wizytówka Epic będzie kolejną okazją do przedpremierowego ogrania kilku nadchodzących tytułów.

IV PGA&MODECOM Cosplay Show 2017

Obraz

30 profesjonalnych cosplayerów, 30 nagród, 1 godzina show na scenie Twitcha, gdzie rywalizacja będzie się toczyła o trzy tytuły: Najlepszy Strój, Najlepsze show, Grand Prix – najlepszy strój i show. Impreza odbędzie się w niedzielę. Ambasadorem konkursu jest Aleksandra " Shappi" Tora, która w międzynarodowych zawodach cosplayowych dwukrotnie została uhonorowana tytułem Mistrza Europy.

V Muzeum Gier Wideo

Obraz

Wystawa organizowana przez Collegium da Vinci, Estradę Poznańską i Fundację Indie Games Polska odbędzie się podczas wszystkich trzech dni Poznań Game Arena, 6-8 października 2017 i swoją interaktywnością będzie znacznie się różnić od typowych muzealnych ekspozycji.

VI Giermasz cdp.pl i stoisko Media Markt

Obraz

Ponad 500 tytułów, nawet 75-procentowe przeceny, pawilon 7A. Giermasze często zaskakują naprawdę fajnymi cenami. Nie inaczej będzie pewnie tym razem. Na 200m2 będzie można znaleźć nie tylko gry, ale też książki, planszówki i gadżety.

Na PGA będzie też możliwość wydania trochę pieniędzy na gamingowym stoisku Media Marktu.

VII Gamingowe laptopy, monitory i inne cuda

Obraz

Monitory LG, laptopy Hyperbook, sprzęt HP. PGA to dobra okazja, żeby pograć na laptopie w gry 4K i przejść na ciemną stronę gamigowej mocy - PCMR.

VIII Game Industry Conference

IX Targi pracy - Geek Careers

Obraz

Opcja dla tych, którzy chcieliby się zahaczyć w branży. Rok temu rąk do pracy szukało tam siedem firm. Sporo z nich znalazło odpowiednie osoby (jedna firma aż cztery osoby tylko z tego wydarzenia), w tym roku powinno być więc jeszcze ciekawiej.

Na Game Industry Conference i Geek Careers wchodzi się z biletami na PGA.

X „Mała scena” z prelekcjami

Obraz

Przydatne linki:

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)