Zmien skórke
Logo Polygamii

Jest i grywalna Claire z remake’u Resident Evil 2

Gościnnie: William „Oczko” Birkin!

Bardzo chciałbym, żeby Resident Evil 2 się udał. Nawet gdy Capcom robi krok do tyłu, wracając do kamery zza pleców (jeśli ktoś jeszcze, jak ja, łudził się chociaż na opcjonalne FPP, niech wie, że Japończycy oficjalnie przekreślili wsparcie PSVR w przypadku tej produkcji), oraz ryzykuje z modyfikowaniem istnej klasyki. Potencjał bowiem jest – to, co widzimy na demkach z różnorakich targów, bliższe jest horrorom niż grom akcji a’la dziwaczna „szóstka”, gra świetnie buduje atmosferę zaszczucia, a legendarny komisariat wygląda teraz jak przedsionek industrialnego piekła. Potwierdza to kolejny materiał. Mam nadzieję, że chłopaki w Kolonii będą mieli okazję go sprawdzić w ruchu. Bo my możemy tylko to obejrzeć. I zobaczyć „nową” Claire.

Dziewczyna przeszła wyraźną operację plastyczną, z nowym, kaczym dziubkiem bliżej jej do dziewczyny z Revelations 2 niż tej sprzed dekad, z którą dowiadywałem się, że horrory mają w sobie “to coś”. Co innego jej prywatny Nemesis – William Birkin. Temu nowa technologia zdecydowanie służy, jeszcze nigdy nie wyglądał równie obleśnie. Gameplay pozbawiony jest HUD-u i celowniczka, a koncentruje głównie na jednej, „bossowej” potyczce. Czyli zabawie w kotka i myszkę pośród ciasnych przesmyków w kanałach. Bardzo, bardzo „residentowa” walka. Która byłaby nieznośna, gdyby Claire nie mogła się przemieszczać podczas celowania, a tak pęknie zapewne z palcem w nosie.

Fajnie, że Capcom znowu odda do naszej dyspozycji dwie ścieżki fabularne. Mam nadzieję, że ponownie możliwe będą cztery kampanie. Że Tyrant będzie znowu straszył. I że wróci bohaterski serek Tofu. Premiera tak szybko (25 stycznia), że nawet nie zdążymy zauważyć, gdy gra trafi na półki sklepowe.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

RE2 uda się, bo nie będzie jak RE7. Siódemka była spoko, ale jednak dużo bardziej jara mnie stary, poczciwy Resident.

Bartosz Witoszka
Redaktor

Mam podobnie

gseed
Użytkownik

A nie zostało potwierdzone ze będą tylko 2 kampanie po jednej Leona i Claire bez scenariuszy A i B?

Bobok
Użytkownik

Według mnie Capcom wcale nie robi kroku w tył on po prostu wraca na właściwy tor bo zboczył trochę z tym widokiem z pierwszej osoby. Choć wolałbym statyczne kamery tak po kolejnym filmiku jestem pewien że to się nie może nie udać, klimat jest tak ciężki że można go kroić nożem.
Czekam z wywalonym jęzorem do 25 stycznia.

Popularne wpisy

Popularne Gry