Resident Evil: ponad 100 milionów osób załapało bakcyla zombiaków

Resident Evil: ponad 100 milionów osób załapało bakcyla zombiaków

17.05.2020 18:46, aktual.: 17.05.2020 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

A wy też macie ś-wirusa na punkcie serii?

Capcom niedawno chwalił się swoimi wynikami finansowymi oraz sprzedażą poszczególnych serii. Dziwnym trafem ktoś z ich analityków nie nie potrafił wyciągnąć ciekawej, okrągłej liczby 100 milionów kopii, w jakiej rozeszły się gry Resident Evil. Wyręczył ich w tym portal VG24/7.

Dane te pochodzą z dwóch różnych raportów. Pierwszy z nich - z 31 marca 2020 mówi o tym, że seria survival horrorów Capcomu rozeszła się w nakładzie 98 mln egzemplarzy. To było jeszcze przed premierą remake'u trójki.

Drugi raport natomiast wspomina konkretnie o tym, ile osób sięgnęło po remake Resident Evil 3 - dwa miliony. Gdy dodamy te dwie liczby, mamy więc okrągłe 100 milionów.

Jest to świetna laurka dla serii, która - po tym jak gry takie jak Alone in the Dark i BioForge przetarły technologicznie szlaki - zdefiniowała gatunek survival horror w latach 90.

Obraz

Szkoda jedynie, że Resident Evil 3 pominął tak wiele elementów pierwowzoru i nie stanowił już takiego pozytywnego dla branży szoku, jak nowa wersja części drugiej.

Znajduje to też swoje odzwierciedlenie w sprzedaży – RE2 sprzedało się w nakładzie 6,5 mln sztuk, podczas gdy odświeżona trójka – w zaledwie 2 mln. I nie wydaje się, że ten wynik ulegnie zbyt wielkiej poprawie.

Całe szczęście (wskazują na to krążące pogłoski), zanim otrzymamy remake Resident Evil 4, następna oryginalna odsłona gry ("ósemka") ma być z powrotem utrzymana w konwencji fenomenalnego zdaniem wielu Resident Evil 7.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)