Resident Evil: ponad 100 milionów osób załapało bakcyla zombiaków

Strona głównaResident Evil: ponad 100 milionów osób załapało bakcyla zombiaków
17.05.2020 18:46
Resident Evil: ponad 100 milionów osób załapało bakcyla zombiaków
bDYpXHTW

A wy też macie ś-wirusa na punkcie serii?

bDYpXHTp

Capcom niedawno chwalił się swoimi wynikami finansowymi oraz sprzedażą poszczególnych serii. Dziwnym trafem ktoś z ich analityków nie nie potrafił wyciągnąć ciekawej, okrągłej liczby 100 milionów kopii, w jakiej rozeszły się gry Resident Evil. Wyręczył ich w tym portal VG24/7.

Dane te pochodzą z dwóch różnych raportów. Pierwszy z nich - z 31 marca 2020 mówi o tym, że seria survival horrorów Capcomu rozeszła się w nakładzie 98 mln egzemplarzy. To było jeszcze przed premierą remake'u trójki.

Drugi raport natomiast wspomina konkretnie o tym, ile osób sięgnęło po remake Resident Evil 3 - dwa miliony. Gdy dodamy te dwie liczby, mamy więc okrągłe 100 milionów.

bDYpXHTr

Jest to świetna laurka dla serii, która - po tym jak gry takie jak Alone in the Dark i BioForge przetarły technologicznie szlaki - zdefiniowała gatunek survival horror w latach 90.

325314656183203804

Szkoda jedynie, że Resident Evil 3 pominął tak wiele elementów pierwowzoru i nie stanowił już takiego pozytywnego dla branży szoku, jak nowa wersja części drugiej.

Znajduje to też swoje odzwierciedlenie w sprzedaży – RE2 sprzedało się w nakładzie 6,5 mln sztuk, podczas gdy odświeżona trójka – w zaledwie 2 mln. I nie wydaje się, że ten wynik ulegnie zbyt wielkiej poprawie.

bDYpXHTx

Całe szczęście (wskazują na to krążące pogłoski), zanim otrzymamy remake Resident Evil 4, następna oryginalna odsłona gry ("ósemka") ma być z powrotem utrzymana w konwencji fenomenalnego zdaniem wielu Resident Evil 7.

bDYpXHUn