Zmien skórke
Logo Polygamii

Jest data premiery dodatku do Kerbal Space Program

Kerbal Spa
Rozszerzenie trafi na PC 13 marca.

Idealnie wpisując się w emocje związane z wczorajszymi wyczynami Elona Muska i jego firmy SpaceX, wydawca gry Kerbal Space Program podał datę premiery jej pierwszego rozszerzenia. Zapowiedziany w połowie zeszłego roku dodatek pod tytułem Making History trafi do sprzedaży 31 marca.

Dodatek, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, ukaże się nakładem Private Division – utworzonego przez Take-Two ramienia wydawniczego dla niezależnych twórców. Przy okazji przejęcia gry firma zapowiadała, że nie zamierza nic zmieniać w sprawdzonej formule, która przyniosła twórcom – studiu Squad – ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy gry.

Wśród nowości wprowadzanych w dodatku znajdzie się zupełnie nowy kreator misji, pozwalającej graczom na projektowanie własnych scenariuszy i udostępnianie ich innym. Jednocześnie twórcy umieszczą w grze kilka stworzonych przez nich wyzwań, bazujących na kluczowych dla ludzkości momentach eksploracji kosmosu.

Kerbal Space Program: Making History odda w ręce graczy całkowicie nowy zestaw narzędzi i zawartości, co całkowicie zmieni sposób grania. Nie możemy się doczekać eksplozji kreatywności, której spodziewamy się ze strony fanów KSP, tworzących i dzielących się misjami.

Stwierdził Allen Murray, wiceprezes ds. produkcji w Private Division.

Kerbal Space Program jest grą symulacyjną, pozwalającą na wcielenia się w dowódcę programu kosmicznego. Zabawą jest tu więc jest projektowanie pojazdów kosmicznych, wystrzeliwanie ich w przestrzeń i czuwanie nad powodzeniem misji. To, że w kosmos wysyła się tu nie ludzi, a tytułową rasę sympatycznych obcych, dodaje grze niezaprzeczalnego uroku, ale poza tym zabawa jest tu całkiem na poważnie.

Do grania nie trzeba mieć więc może dyplomu z fizyki czy astronomii, ale już pewien respekt do fizyki z pewnością jest mile widziany. Brzmi to wszystko strasznie specyficznie i niszowo, a jednak grze udało się osiągnąć masowy sukces, co w tym wszystkim cieszy chyba najbardziej. Bo cokolwiek by o Kerbal Space Program nie mówić, na pewno jest to coś niezwykłego.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Login by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o