Zmien skórke
Logo Polygamii

Jeremy Soule na razie nie pracuje nad muzyką do The Elder Scrolls, ale to nie znaczy, że nic nie robi

Ale chodzi o album, który obiecał już jakiś czas temu.

Jeremy Soule – nazwisko kompozytora słynnego z muzyki do trzech części The Elder Scrolls wypłynęło całkiem niedawno w związku z wątpliwościami co do tego, czy będzie on zaangażowany w kolejną część serii. Jakie by nie były dalsze muzyczne losy TES VI, Soule ma wiele innych projektów, które powinien ukończyć. Piszę “powinien”, bo niektóre mają charakter obietnicy.

W 2013 roku Soule wystartował z kampanią na Kickstarterze. Za uzbierane w jej trakcie pieniądze chciał nagrać, a następnie wydać w postaci albumu autorską symfonię pt. “The Northerner Symphony”. Odzew był, jak się można domyślić, pozytywny i żywiołowy. Soule’a wsparło ponad 4 tysiące osób, a osiągnięto kwotę 121 tysięcy dolarów. Jednak zbiórka się skończyła, a o muzyki ani słychu (dosłownie).

W 2014 roku okazało się, że Soule jeszcze nawet nie zasiadł do komponowania. W listopadzie napisał:

Z radością informuję, że Symhpony będzie nagrywana w listopadzie. W trakcie ostatnich kilku miesięcy podróżowałem po świecie w poszukiwaniu miejsc, które mogłyby stanowić inspirację oraz takich, w których można nagrywać.

Co oczywiście nie spotkało się z pozytywną reakcją wspierających. Soule zapewnił jednak, że osoby niezadowolone z opóźnienia mogą skontaktować się z nim w celu zwrotu pieniędzy. Osób zgłosiło się niewiele, bo jakieś 2%, ale niestety procedury zwrotu pieniędzy nawet tej garstce osób zawiodły. Niektórzy musieli czekać na przelew parę lat.

Informacji o postępie prac było niewiele, ale z drugiej strony, tak to jest z procesem twórczym – raz pędzi jak szatan, by na drugi dzień wlec się z prędkością lodowca. W końcu wspierający dostali szkic dzieła pod tytułem “The Northerner Diaries” w wersji cyfrowej. I jakkolwiek było to dowodem na to, że Soule coś w temacie robi, znowu wiele osób wyraziło niezadowolenie.

Ale oto niedawno na oficjalnym profilu Soule’a pojawił się następujący wpis:

Czyli po sześciu latach od rozpoczęcia kampanii na Kickstarterze nadszedł rok pod znakiem muzyki Soule’a. Aż dwa albumy, jeden na wiosnę pt. “The Northerner: The Moon and the Night Sky” oraz drugi, ten najbardziej wyczekiwany, w grudniu.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gregg
Użytkownik

No dobrze, ale tytuł artykułu wciąż jest mylący. Żaden z albumów Northerner nie ma związku z The Elder Scrolls. Co więcej Soule sam niedawno przyznał, że nie został zaangażowany do tworzenia muzyki do TES. Póki co te wątpliwości są rozwiane.

Czy ten tytuł to był tylko clickbait (bo TES)?

Popularne wpisy

Popularne Gry