Jeremy Soule nie będzie tworzyć muzyki do kolejnej odsłony The Elder Scrolls

Jeremy Soule nie będzie tworzyć muzyki do kolejnej odsłony The Elder Scrolls

Jeremy Soule nie będzie tworzyć muzyki do kolejnej odsłony The Elder Scrolls
Joanna Pamięta - Borkowska
08.01.2019 11:01

Może dostał strzałą w kolano?

Jeremy Soule odpowiedzialny jest za kompozycję ścieżki dźwiękowej do serii od 2002 roku. Dla osób, które zapadają po uszy w każdą odsłonę i przez długie miesiące nie wyściubiają nosa poza Tamriel, muzyka jego autorstwa jest nieodłączną częścią przygód. Na mnie osobiście największe wrażenie zrobił song Dragonborn ze Skyrima, zwłaszcza w pięknej aranżacji Malukah:

Malukah - ‪The Dragonborn Comes - Skyrim Bard Song and Main Theme Female Cover‬

Ale nie tylko on. I nie tylko do serii Bethesdy Soule skomponował muzykę.

Niestety, ostatnio na oficjalnym fanpage'u na Facebooku kompozytor potwierdził plotki, jakoby nie był on zaangażowany w tworzenie ścieżki dźwiękowej do szóstej odsłony serii. Co więcej, z jego słów wynika, że nie ma to związku to z jego osobistymi preferencjami - po prostu do tej pory nikt ze studia nie skontaktował się z nim w tej sprawie. W jego wypowiedzi pobrzmiewa pewien żal, ale nie ma w nim gniewu - tutaj zabrzmiał bardzo dyplomatycznie:

Istnieje bowiem możliwość, że kompozytorem zostanie (bądź już został) Inon Zur, który został zaangażowany w tworzenie muzyki do Elder Scrolls Blades.

Szósta odsłona serii pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku, już raczej na konsolach nowej generacji i jakichś wypasionych, błyskających ledami PC (któż przewidzi modę, może za dwa lata wszędzie lśnić będą cekiny?). Poza tym, jako że gra znajduje się w bardzo wczesnej fazie produkcji, deweloperzy jeszcze nawet nie myślą o muzyce.

Prędzej zresztą doczekamy się wieści o Starfieldzie - kosmicznym RPG i pierwszej całkowicie nowej grze Bethesdy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)