Elder Scrolls 6? Oczywiście, że nie, ale planszóweczka Skyrim nadchodzi

Elder Scrolls 6? Oczywiście, że nie, ale planszóweczka Skyrim nadchodzi

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim
Źródło zdjęć: © Bethesda
Barnaba Siegel
01.03.2021 16:44

Przygodową grę planszową robi Modiphius Entertainment - firma mająca na koncie tony gier bez prądu, w tym figurkowe Elder Scrolls: A Call to Arms. Teraz przyszedł czas na konkretną przygodę w świecie Skyrima

"The Elder Scrolls V: Skyrim The Board Game" - tak nazywa się dzieło, nad którym pracuje Modiphius Entertainment. Będzie to przygodowa gra planszowa, a więc należy spodziewać się nie karcianki, nie walki na figurki, tylko kolorowej mapy, przesuwania pionków, epickich misji i rozwiązywania kłopotów rzutem kostką.

Gra jest, naturalnie, w pełni licencjonowana i oparta bezpośrednio o świat "Skyrima" - tak jak i poprzednia, czyli "The Elder Scrolls: Call to Arms ". Wcześniejsze dzieło z serii wyglądało jak na obrazku poniżej. A jeszcze wcześniej Modiphius stworzył także bazujące na licencjach gier "Fallout: Wasteland Warfare" i "Dishonored: The Roleplaying Game".

The Elder Scrolls: Call to Arms
The Elder Scrolls: Call to Arms © Materiały prasowe

Na konkrety w związku z planszówką przyjdzie nam poczekać. Wiadomo za to, że cała koncepcja jest gotowa i przetestowana. Na co więc czekamy? Skoro to planszówke, to oczywiście na zbiórkę społecznościową. Ta odbędzie się nie przez Kickstartera, a gamefound.com. Ta ma ruszyć wkrótce, odsłaniając przy okazji całą graficzną szatę projektu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)