Jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać? Gry dla dzieci

Jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać? Gry dla dzieci

Prezent na Dzień Dziecka Untitled Goose Game
Prezent na Dzień Dziecka Untitled Goose Game
Źródło zdjęć: © Untitled Goose Game
Marcin Hołowacz
31.05.2022 11:20

Prezent na Dzień Dziecka to poważna sprawa. Nie można po prostu zasugerować młodej osobie, że darmowa gra (tzw. free to play) pobrana z internetu to jej prezent. W związku z tym podpowiadamy co kupić.

Prezenty na Dzień Dziecka mogą przybierać różne formy, a jedną z nich są gry dla dzieci. Co wybrać? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie z tytułami dla najmłodszych. Przy okazji podpowiadamy, że dobrze jest wiedzieć jaką konsolę ma obdarowywane dziecko. Niektórych taka wskazówka rozbawi, ale nie każdy zwraca uwagę na tego typu szczegóły i nie każdy interesuje się grami na co dzień. Krótko mówiąc, nie można kupić gry w wersji na PlayStation 5 dziecku, które ma w domu konsolę Xbox Series X czy np. komputer, bo wtedy nie będzie mogło z niej skorzystać.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Lego Star Wars: The Skywalker Saga
Lego Star Wars: The Skywalker Saga © Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Filmy z uniwersum Gwiezdnych Wojen zmieszczone w jednej grze? Tak, mniej więcej to otrzymują nabywcy Lego Star Wars: The Skywalker Saga. Dodatkowo jest całe mnóstwo grywalnych postaci i radosna zabawa, którą osadzono w fantastycznej rzeczywistości z rycerzami i księżniczkami w kosmosie. To przygoda dla najmłodszych graczy, pełna walk na miecze świetlne, laserowych strzelanin, eksploracji zróżnicowanych miejsc, a nawet latania statkami kosmicznymi. Nie zabrakło też sporej dawki humoru. Świetny prezent na Dzień Dziecka. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z nasza recenzją Lego Star Wars: The Skywalker Saga.

Gra jest dostępna na: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC.

The Sims 4

The Sims 4
The Sims 4 © The Sims 4

Gra o życiu ludzików posługujących się nietypowym językiem simlish? Wiele dzieci to uwielbia. Symulacja życia potrafi być wciągająca oraz pełna ciekawych sytuacji, ale The Sims 4 to również możliwość realizowania wizji uśpionego w nas architekta. Wiele osób, w tym dzieci, spędza zaskakująco dużo czasu na samym projektowaniu domów, w których później będą mieszkać simy. Inni lubią godzinami tworzyć postacie i dobierać im ciuchy w odpowiednim stylu. Kiedy już zdecydujemy o tym, że chcemy realizować życiowe cele naszego sima, nie będziemy musieli zamartwiać się przesadnie wysokim poziomem trudności, bo The Sims 4 gra się bardzo łatwo.

Gra jest dostępna na: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC.

Minecraft

Minecraft
Minecraft © Minecraft

Jeżeli dziecko nie ma jeszcze Minecrafta, to istnieje spora szansa, że pokocha ten tytuł. Gra jest doskonała do rozwijania kreatywności, ponieważ oferuje mnóstwo wolności połączonej z daleko idącymi możliwościami budowania przeróżnych struktur. Jakby tego było mało, w chwili gdy zapragniemy przygody, wystarczy udać się przed siebie! Gdy znajdziemy wysoką górę, będziemy mogli na nią wejść. Jeżeli zainteresuje nas pobliskie jezioro, możemy w nim zanurkować. Gdybyśmy natomiast chcieli wykopać najgłębszy podziemny tunel, o jakim można tylko pomyśleć… to wystarczy zacząć kopać. Minecraft już od wielu lat jest świetnym prezentem na Dzień Dziecka, dlatego przed ewentualnym zakupem warto upewnić się, że obdarowywana osoba jeszcze go nie ma w swojej kolekcji.

Gra jest dostępna na: Nintendo Switch, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X|S, PC.

Untitled Goose Game

Wyobraź sobie, że jesteś gęsią. Chodzisz po okolicy, nudzisz się, nie możesz sobie znaleźć zajęcia. W końcu dostrzegasz jakichś ludzi. Co robisz? Zaczynasz im dokuczać. Gdakasz, a potem uciekasz. Zabierasz im drobne przedmioty. Przeszkadzasz w wykonywaniu różnych czynności. Dzieciom może się to bardzo spodobać, nawet jeśli nie będą realizować zadań wyznaczonych przez twórców gry. Przyjemna może być nawet sama eksploracja okolicy i podziwianie rysunkowej grafiki. Krótko mówiąc, jest to bezstresowa gra dla każdego, tych młodszych i starszych.

Gra jest dostępna na platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC.

Kangurek Kao

Kangurek Kao
Kangurek Kao © Kangurek Kao

Platformówki 3D ogólnie są dobrym pomysłem na prezent dla dziecka, nawet jeśli nie będzie to akurat Kangurek Kao. Korzystając z okazji w postaci faktu, że gra dopiero co trafiła na rynek, obraliśmy ją za podarunkowy przykład do naszego zestawienia. Reboot serii od Tate Multimedia charakteryzuje się prostą, kolorową i przyjemną dla oka grafiką. Sterowanie nie jest skomplikowane, ponieważ składa się na skok, podwójny skok, turlanie i wspinaczkę. Wszystko sprowadza się do tego, że takie produkcje stanowią szansę na przeżycie wciągającej przygody w sam raz dla najmłodszych odbiorców. Trzeba jednak podkreślić, że nowy Kangurek Kao ma swoje problemy. Tekstury mogą się niepoprawnie wczytywać, a różnego rodzaju błędy zdarzają się częściej niż powinny. Mimo tego gra wciąż jest dobrym kandydatem na prezent na Dzień Dziecka, a twórcy zamierzają udostępniać patche z poprawkami do znanych błędów. Więcej informacji o Kangurku Kao można znaleźć w naszej recenzji.

Gra jest dostępna na: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)