IGN pyta Media Molecule o sprzedaż LittleBigPlanet

IGN pyta Media Molecule o sprzedaż LittleBigPlanet

IGN pyta Media Molecule o sprzedaż LittleBigPlanet
marcindmjqtx
28.12.2008 13:50, aktualizacja: 11.01.2016 18:39

W wywiadzie, jaki przeprowadził IGN z twórcami LittleBigPlanet pada kilka bardzo ciekawych stwierdzeń, które warto sobie tutaj przytoczyć. Przede wszystkim Media Molecule jest zadowolone z osiągniętej sprzedaży:

"Jest tak wiele powodów, dla których moglibyśmy być niezadowoleni ze sprzedaży i patrzeć na to w ten sposób lub powiedzieć sobie, że daliśmy radę walczyć z Falloutami i innymi takimi hitami."

Hmm Alex Evans chyba nie całkowicie ma rację patrząc po wynikach sprzedaży, ale myślę, że LittleBigPlanet to jeden z tych tytułów, które będą długo utrzymywać się na rynku i ludzie będą co jakiś czas wracać do tego tytułu, szczególnie, że David Smith z Media Molecule potwierdził, że firma planuje stale wydawać paczki tematyczne takie jak ta z Metal Gear Solid:

"co kilka miesięcy ta gra będzie ewoluować i polepszać się, tak by była ciągle widoczna, a ludzie nadal pozostawali zainteresowani." Zresztą kto zakupił dodatek ten wie, jak bardzo potrafi to zmienić rozgrywkę. Tutaj również Alex zapewnił, że nie planują (przynajmniej na razie) tworzyć drugiej części:

"Kiedy powiedziałem ludziom, że nie robimy kolejnej części, to myśleli, że zmniejszamy wsparcie dla tego tytułu. Nowym sposobem odpowiedzi na to pytanie jest, że nasze ambicje kreacyjne, które włożylibyśmy w kolejną część wrzucamy w platformę, którą po prostu nie nazywamy kolejną częścią." Co ciekawe poruszono również kwestię moderacji i kasowania poziomów stworzonych na podstawie gier. Najbardziej interesujące było to, że okazało się, że część firm poprosiła Media Molecule o nie usuwanie poziomów stworzonych na ich podobieństwo:

"Niektórzy właściciele praw do danych produkcji prosili byśmy nie kasowali plansz naruszających ich własność. Nie mogę powiedzieć którzy, ale myślę, że zaszokowało ich, że ich gry są tak świetnie reprezentowane w LBP." Jakby nie było to jest to darmowa reklama dla ich projektów, a przecież taki rodzaj oddania szacunku dla deweloperów i ich gier to naprawdę fajna sprawa. Przykłady można by tutaj mnożyć, ale wystarczy wymienić np. Mirror's Edge, które to jest jedną z najpopularniejszych plansz w grze.

Na koniec warto powiedzieć, że Media Molecule zrobiło mały pokaz prezentujące IGNowi grę w widoku z pierwszej osoby, jak również takim podobnym do tego znanego z Gears of War. Jak zapowiedzieli twórcy w tej grze nic nie jest niemożliwe i jeśli tego będą chcieli gracze to właśnie taka perspektywa zostanie dodana. Cóż patrząc po tym co udało im się zrobić z Metal Gearem chłopakom z Medial Molecule wierzę na słowo.

Beniamin Durski

327248377060920196
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)