IEM Katowice 2021 tylko w wersji online

IEM Katowice 2021 tylko w wersji online

IEM Katowice
IEM Katowice
Źródło zdjęć: © ESL
Barnaba Siegel
14.12.2020 17:51, aktualizacja: 02.03.2022 20:53

Pandemia jeszcze raz dała łupnia jednej z najfajniejszych, polskich imprez growych. W zeszłym roku na w zasadzie godziny przed rozpoczęciem udział publiczności został odwołany. Impreza IEM Katowiec 2021 odbędzie się w studiu.

W zeszłym roku do ostatniej chwili nie było pewne, co się wydarzy. Od 28 lutego do 1 marca miała trwać fiesta fanów e-sportu, podkręcana przez liczne atrakcje w strefie expo. Ale w połowie miesiąca zaczynało być jasne, że koronawirus nie tylko dociera do Europy, ale rozprzestrzenia się jak szalony.

IEM Katowice 2021

Jak dobrze wiemy, po pierwszej fali przyszła druga, a końca nie widać. Nikogo chyba zatem nie zdziwiła decyzja ESL, że katowicki IEM w 2021 roku nie odbędzie się w klasycznej formule. Zawodnicy przyjadą, ale rozegrają mecze w środowisku studyjnym. Choć i to może ulec zmianie, jeśli sytuacja pandemiczna się pogorszy, i wówczas turniej zostanie w całości rozegrany online.

Co będzie grane? Oczywiście nieodłączny "CS:GO". Bardziej dziwi, a może trochę martwi, dobór pozostałych gier - "StarCraft II" i "Warcraft III: Reforged". O "StarCrafcie" Bolek pisał już dwa lata temu, że powoli umiera - traci publikę, staje się zbyt skomplikowany w porównaniu z innymi grami, a do tego sama marka wydaje się niemal martwa, patrząc na brak działań Blizzarda.

A "Wacraft III: Reforged"? Po fatalnym starcie, zwłaszcza tej wersji online, duża część fanów odwróciła się od tytułu. Ta propozycja wydaje się tylko forsowanym na siłę rozwiązaniem. Gdy wejdziemy na Twitcha, zobaczymy wiele popularnych gier, ale "W3" nie będzie jedną z nich.

Zawody będą transmitowane online, aby zapewnić kibicom na całym świecie możliwość uczestniczenia w wydarzeniu. Posiadacze biletów na IEM Katowice 2020 mogą je zachować na kolejną edycję wydarzenia w 2022 roku lub ubiegać się o zwrot środków.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)