Homeworld 3 na pierwszym zwiastunie

Strona głównaHomeworld 3 na pierwszym zwiastunie
02.09.2019 20:40
Homeworld 3 na pierwszym zwiastunie
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Seria kultowych RTSów powraca - również na urządzeniach mobilnych.

Na tegorocznym PAX West najważniejszym gościem miał być CDPR i drugi obszerny materiał z Cyberpunka 2077, jednak ze względu na problemy logistyczne, studio było zmuszone opublikować znacznie okrojoną wersję gameplayu. Pełną wersję materiału - który został udostępniony dziennikarzom podczas E3 czy na pokazie w Warszawie - widziała Tatiana, więc jeśli nie czytaliście jej zapowiedzi, to odsyłam tutaj.

Homeworld 3 - Announce Trailer

Nie o Cyberpunku to jednak wpis - choć trzeba przyznać, że nieobecność Redów mogła znacząco wpłynąć na prezentacje pozostałych deweloperów - a o Homeworldzie 3, który podczas wspomnianych targów został oficjalnie zapowiedziany. Mimo że premiera gry zaplanowana jest dopiero na 2022 rok, to studio Blackbird Interactive, nie przyszło z pustymi rękami - niespełna dwuminutowy zwiastun nie zdradza za wiele szczegółów dotyczących gry, ale przynajmniej daje nadzieję, że nowy Homeworld faktycznie powstaje.

W końcu jak bez zwiastuna przekonać graczy by dorzucili kilka złotych monet do zbiórki zorganizowanej na Figu? Tak, choć gra posiada wydawcę (Gearbox Software), to zdecydowano się na kampanię na portalu crowdfundingowym, choć pod tym względem i tak nie przebiją zapowiedzi Shenmue III na E3 z 2015 roku. Sama zbiórka potrwa jeszcze 27 dni, ale już teraz osiągnięto wyznaczony cel. Dalej możecie rzecz jasna wpłacać pieniądze - minimalny próg, który gwarantuje Wam kopię gry, to 50 dolarów. Oprócz tego będziecie mogli wspomóc deweloperów dobrym słowem i pozytywnym feedbackiem za pośrednictwem Discorda, a także  otrzymacie dostęp do informacji wewnątrz studia.

Oprócz tego, wpłacający otrzymają też wczesny dostęp do Homeworlda na urządzenia mobilne, który również dostał swój własny zwiastun.

Homeworld Mobile - PAX West Teaser

Na razie to wszystko, co wiadomo o grze, jednak twórcy zapewniają, że wkrótce pojawi się więcej informacji.

“Czy słyszałeś o Polygamii?” - zapytała się mnie Asia Pamięta-Borkowska w lutym 2018 roku, kiedy to zaczynała ona swoją przygodę z pisaniem na Poly kilkoma newsami. Wszedłem; na głównej wisiała recka Crossing Souls autorstwa Tatiany (swoją drogą, mocno średnia gra); szybko zacząłem regularnie odwiedzać Polygamię i pod nickiem “Cruzer 969” udzielać się też w komentarzach. Już wtedy zaczynałem szlifować warsztat w pisaniu i w zasadzie od tamtego czasu robię to cały czas w różnych miejscach w Internecie.

Gdy w rok temu Bartek Stodolny opublikował pierwszy tekst z serii “Fizyka w grach okiem inżyniera” nie przypuszczałem, że w ogóle przerodzi się to w serię -  to miał być jednorazowy tekst od czytelnika, nic więcej. Jak się okazało, teksty spodobały się Wam na tyle, że Bartek zaproponował mi stałą serię, który prowadziłem dla Was przez ostatni rok. Nigdy jednak nie przypuszczałem, że kiedyś będę robił dla Polygamii coś więcej.

Nie przedłużając, od dziś będę pojawiał się na Polygamii częściej.

Witam wszystkich i czytamy się jutro ;)

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)