Hogwarts Legacy ma ponad 100 misji pobocznych. Wpływają na główny wątek

Hogwarts Legacy ma ponad 100 misji pobocznych. Wpływają na główny wątek

Hogwarts Legacy Gameplay
Hogwarts Legacy Gameplay
Źródło zdjęć: © YouTube
26.01.2023 11:09, aktualizacja: 07.02.2023 10:40

Liczba misji pobocznych w Hogwarts Legacy robi wrażenie i będą one bardzo ważne w kontekście głównej linii fabularnej. "Wszystko jest ze sobą powiązane" – zapewnia scenarzystka gry. Opublikowano również nowy gameplay.

Ostatni przeciek Hogwarts Legacy sugerował, że ukończenie głównego wątku to zabawa na 35 godzin, zaś przejście gry na 100 proc. to około 70 godzin rozgrywki. Nie są to informacje oficjalne, jednak teraz pojawiły się kolejne doniesienia i tym razem jest to w pełni wiarygodne źródło.

Wyciek wcale nie musi mijać się z prawdą. Moira Squier – scenarzystka Hogwarts Legacy – opowiedziała na łamach GamesRadar+ nieco więcej o misjach pobocznych oraz ich znaczeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Hogwarts Legacy nie zabraknie wyborów

Moira Squier podkreśla, że główna linia fabularna jest "skomplikowana oraz wciągająca", angażuje przy tym "wiele różnych postaci i punktów widzenia", a gracze napotkają momenty wyboru. W zasadzie jest to standard w open-worldowym rzemiośle.

"Wymaksowanie" Hogwarts Legacy trochę zajmie

Wspomniane na samym początku 70 godzin, to może być prawda, jeśli uwzględnimy fakt, że Hogwarts Legacy ma ponad 100 misji pobocznych, a jakby tego było mało, to wpłyną one na kształt głównego wątku. Co więcej, istotna jest też kolejność wykonywania zadań.

Nawet zadania poboczne, których jest ponad 100, pozwalają graczowi manipulować główną kampanią dzięki doświadczeniom, które przeżyli. Wejście w interakcję z kimś w zadaniu pobocznym wpłynie na to, jak wejdziesz w interakcję z nim w głównej fabule - i odwrotnie. Kolejność, w jakiej gracz zdecyduje się ukończyć te questy, wpłynie na jego historię i grę. Wszystko jest ze sobą powiązane.

Moira Squier

Brak systemu moralności

Jednocześnie potwierdzono, że w Hogwarts Legacy zabraknie systemu moralności, który by dajmy na to karał gracza za użycie Zaklęć Niewybaczalnych. Więc jeśli chcesz być czarodziejem czyniącym zło, to droga wolna. Już nie mogę się doczekać!

Postacie będą reagować wizualnie i dźwiękowo na widok gracza rzucającego Zaklęcia Niewybaczalne, ale nie mamy systemu moralności, który karałby go za to - byłoby to zbyt osądzające ze strony twórcy gry. Jeśli jednak gracz będzie kontynuował takie działania, to świat gry ustosunkuje się do tego.

Moira Squier

Premiera Hogwarts Legacy

Jak to wszystko wygląda w praktyce? Wszystko wyjaśni się 10 lutego 2023 r., bo właśnie wtedy Hogwarts Legacy zadebiutuje na na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Użytkownicy starszych generacji konsol muszą zaczekać do 4 kwietnia 2023 r.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)