Polskie Archon Studios tworzące gry planszowe szykuje nie lada gratkę dla fanów Heroes of Might and Magic III. Jedna z najlepszych strategii w historii doczeka się swojej papierowej wersji.

bEUWewth

Heroes of Might & Magic III to gra, która już lata temu stała się legendą. Jest nie tylko najlepiej przyjętą części serii, ale również jedną z najbardziej poważanych turowych strategii w historii gier. Nie ma więc co się dziwić, że Archon Studios zdecydowało się przenieść ten kultowy tytuł do fizycznego świata.

Polskie studio zapowiedziało, że projekt planszowej wersji Heroes of Might & Magic III trafi na Kickstartera w listopadzie 2022 roku. Zapoznając się z opisem zamieszczonym na oficjalnej stronie gry, można dojść do wniosku, że rozgrywka będzie bardzo przypominać to, z czym mieliśmy do czynienia na komputerach personalnych.

"Rozpoczynasz grę, wiedząc tylko, co znajduje się wokół twojego miasta. To, co leży poza nim, jest jeszcze do odkrycia. W trakcie podróży będziesz dokładał sześciokątne płytki reprezentujące świat, w którym się poruszasz" – zapowiadają twórcy projektu.

W każdym odkrytym mieście gracz będzie mógł rekrutować różne magiczne istoty. Jego celem będzie ich strategiczne połączenie w skuteczną armię. Natomiast sam świat gry jest pełen zaczarowanych i przeklętych przedmiotów czekających na odkrycie przez twojego bohatera.

bEUWewtj

Wydawnictwo jest znane z bardzo szczegółowego odwzorowywania postaci z gier wideo. "Po raz pierwszy przed tobą pojawi się przywołany Smok! W grze znajdują się bardzo szczegółowe, przeskalowane na planszę modele przedstawiające jednostki z gry!" – czytamy na stronie projektu. Z kolei za odwzorowanie mistycznych stworzeń na kartach odpowiedzialna jest uwielbiana przez społeczność artystka Iana Vengerova.

Komentarze (5)
bEUWewuf