Heroes of Might and Magic III powraca. Polacy pracują nad planszową wersją gry

Strona głównaHeroes of Might and Magic III powraca. Polacy pracują nad planszową wersją gry
13.10.2021 15:27
Heroes of Might and Magic III powraca. Polacy pracują nad planszową wersją gry

Polskie Archon Studios tworzące gry planszowe szykuje nie lada gratkę dla fanów Heroes of Might and Magic III. Jedna z najlepszych strategii w historii doczeka się swojej papierowej wersji.

bEJKSEMl

Heroes of Might & Magic III to gra, która już lata temu stała się legendą. Jest nie tylko najlepiej przyjętą części serii, ale również jedną z najbardziej poważanych turowych strategii w historii gier. Nie ma więc co się dziwić, że Archon Studios zdecydowało się przenieść ten kultowy tytuł do fizycznego świata.

Polskie studio zapowiedziało, że projekt planszowej wersji Heroes of Might & Magic III trafi na Kickstartera w listopadzie 2022 roku. Zapoznając się z opisem zamieszczonym na oficjalnej stronie gry, można dojść do wniosku, że rozgrywka będzie bardzo przypominać to, z czym mieliśmy do czynienia na komputerach personalnych.

"Rozpoczynasz grę, wiedząc tylko, co znajduje się wokół twojego miasta. To, co leży poza nim, jest jeszcze do odkrycia. W trakcie podróży będziesz dokładał sześciokątne płytki reprezentujące świat, w którym się poruszasz" – zapowiadają twórcy projektu.

W każdym odkrytym mieście gracz będzie mógł rekrutować różne magiczne istoty. Jego celem będzie ich strategiczne połączenie w skuteczną armię. Natomiast sam świat gry jest pełen zaczarowanych i przeklętych przedmiotów czekających na odkrycie przez twojego bohatera.

bEJKSEMn

Wydawnictwo jest znane z bardzo szczegółowego odwzorowywania postaci z gier wideo. "Po raz pierwszy przed tobą pojawi się przywołany Smok! W grze znajdują się bardzo szczegółowe, przeskalowane na planszę modele przedstawiające jednostki z gry!" – czytamy na stronie projektu. Z kolei za odwzorowanie mistycznych stworzeń na kartach odpowiedzialna jest uwielbiana przez społeczność artystka Iana Vengerova.

Udostępnij:
bEJKSENj