Harmonix poprosi graczy o sfinansowanie kolejnej gry

Tym razem nie zrobi tego jednak na Kickstarterze.

Harmonix poprosi graczy o sfinansowanie kolejnej gry
marcindmjqtx

04.09.2015 | aktual.: 05.01.2016 14:54

Pamiętacie Fig? Tę rozkręcaną przez byłego pracownika Double Fine platformę, która chce zrewolucjonizować społecznościowe finansowanie? Do komisji doradców zatwierdzających fundowane na niej gry dołącza Alex Rigopoulos z Harmonix. W gronie wybrańców są już też Tim Schafer z Double Fine, Brian Fargo z InXile oraz Feargus Urquhart z Obsidian. Oznacza to przy okazji, że kolejna, owiana jeszcze tajemnicą gra studia Harmonix pieniądze zbierać będzie właśnie na Fig.

Harmonix stara się łączyć tradycyjne podejście do wydawania gier z nowymi kanałami. Rock Band 4 powstaje we współpracy z Mad Catz, Amplitude (przesunięta niedawno na przyszły rok) to zaś gra ufundowana przez graczy na Kickstarterze.

Idea Fig jest szczytna, ale sama platforma zaczyna przypominać kółeczko wzajemnej adoracji do finansowania gier członków komisji dopuszczającej samych siebie do źródełka. Mimo wszystko, dajmy jej jeszcze trochę czasu na rozruch. Outer Wilds, czyli pierwszy projekt w serwisie pokazuje bowiem, że jest na Fig miejsce także dla twórców bez znanych nazwisk.

[Źródło: Polygon]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościharmonixkickstarter
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.