Half-Life 3 alert. Twórcy znowu dają znak, że coś się dzieje w temacie

Strona głównaHalf-Life 3 alert. Twórcy znowu dają znak, że coś się dzieje w temacie
25.03.2021 11:07
Half-Life
Half-Life
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dali w zasadzie już rok temu, gdy wydano znienacka zapowiedziane Half-Life: Alyx. Teraz Robin Walker z Valve w rozmowie z The Gamer mówi o "ekscytujących możliwościach" i końcu "tkwienia w narracyjnej próżni".

Niby samo hasło "Half-Life 3" jest już od dawna żartem, ale - w przeciwieństwie do wielu innych serii - tu iskierka nadziei płonie jakby mocniej. I chociaż "Half-Life'y" to już naprawdę dawne dzieje, a "Portal 2" wyszedł dekadę temu, to sprawę podgrzała oczywiście VR-owa produkcja z 2020 roku.

O "Half-Life: Alyx" Bolek pisało jako o "najważniejszej grze dekady". Do tego, zgodnie z zapowiedziami twórców, fabuła nie okazała się wydmuszką pod wirtualną rzeczywistość czy żerowaniem na sentymencie do serii. A do tego zdrowo namieszała w kwestii zakończenia "Half-Life: Episode Two".

Z kolei Dominik wskazał na wywiad, również udzielony przez Robina Walkera, w którym ten wyraźnie zajawił, że "Half-Life'" się nie skończył. Rok później Walker powraca z tajemniczymi półsłówkami, które wyraźnie wskazują, że możemy liczyć na kolejne produkcje, które rozwiną fabularnie serię.

Oczywiście fraza "Half-Life 3" nigdzie nie pada, ale czym byłoby życie bez marzeń? Być może Valve nigdy nie podejmie się bezpośredniego kontynuowania legendy, tylko rozbuduje ją kolejnymi, nowymi seriami.

The Gamer wyciągnął tylko kilka smaczków z wywiadu, którego pełną wersję zaprezentuje w nadchodzących dniach. Utrzymana w duchu Valve aura tajemniczości oczywiście sprzyja budowaniu napięcia i nastawianiu się na Duże Ogłoszenie. A to może paść w każdej chwili, tak jak totalnie niespodziewane ogłoszenie o produkcji "Half-Life: Alyx".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)