GTA 5 bije rekordy sprzedaży. Największe serie nie mają podejścia

GTA 5 bije rekordy sprzedaży. Największe serie nie mają podejścia

GTA 5 bije rekordy sprzedaży. Największe serie nie mają podejścia
Konrad Siwik
04.11.2021 12:26

Take-Two Interactive w swoim ostatnim raporcie finansowym ujawniło, że "Grand Theft Auto V" sprzedało się na całym świecie w liczbie ponad 155 milionów egzemplarzy. Jest to wzrost o 5 mln w stosunku do poprzedniej liczby 150 milionów, którą firma ogłosiła podczas poprzedniego raportu zysków.

W ramach środowego raportu zysków Take-Two, firma ogłosiła nowy wynik sprzedaży Grand Theft Auto V. Gra sprzedała się w 155 milionach egzemplarzy, co oznacza wzrost o 5 milionów sztuk w ciągu trzech miesięcy. Cała seria przekroczyła już liczbę 355 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Oczekuje się, że sprzedaż GTA V będzie w najbliższej przyszłości nadal rosła, ponieważ gra ma zostać wydana na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w marcu 2022 roku. Gra początkowo miała ukazać się w listopadzie, zanim Rockstar opóźnił premierę. Pojawi się również samodzielna wersja GTA Online, która przez pierwsze trzy miesiące będzie darmowa dla abonentów PS Plus na PlayStation 5.

Gra Rockstara z otwartym światem nadal pnie się w górę, tymczasem sprzedaż Red Dead Redemption 2 osiągnęła poziom 39 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Rockstar ogłosił również nowy wynik sprzedaży Red Dead Redemption 2. Gra rozeszła się w ponad 39 milionach egzemplarzy. Cała seria sprzedała się już w 62 milionach egzemplarzy na całym świecie, co oznacza, że poprzednia część sprzedał się w około 23 milionach sztuk.

Take-Two dodało, że zarówno GTA V, jak i GTA Online, obok Borderlands 3 i NBA 2K, przyczyniły się do częściowego sukcesu w tym kwartale.

Jeśli chodzi o serię NBA 2K, Take-Two poinformowało, że więcej osób grało w NBA 2K22 w pierwszym miesiącu niż w jakąkolwiek inną grę z tej serii. Gra sprzedała się już w 5 milionach egzemplarzy. Z kolei cała seria zdobyła wynik 118 mln. Natomiast Borderlands 3 osiągnęło pułap blisko 14 mln przy 72 mln sprzedaży całej serii.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)