Gry stworzone w Dreams mogą kiedyś wylądować w PS Store

Gry stworzone w Dreams mogą kiedyś wylądować w PS Store
Tatiana Kowalczyk

29.05.2019 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wcale mnie to nie dziwi.

Dreams jest reklamowane jako miejsce, w którym tworzymy własne sny, gdzie spełniają się fantazje i możemy dać upust swojej kreatywności. Granice ma stanowić jedynie nasza wyobraźnia.

W praktyce Dreams to tak naprawdę platforma developerska do tworzenia gier mniejszych i większych, dedykowana osobom, które gry tworzyć by chciały, ale nie mają potrzebnej do tego wiedzy czy znajomości odpowiednich narzędzi.

Obraz

Dlatego też nie dziwi mnie, że w wywiadzie udzielonym GamesBeat developerzy z Media Molecule wypowiedzieli się na temat potencjalnego sprzedawania stworzonych dzięki Dreams produkcji tak:

Mm Jams #1 | #DreamsPS4

Jeśli natomiast chodzi o płacenie za gry zrobione w Dreams, Media Molecule wyznaje, że zastanawiało się nad tym, ale nie ma na ten moment żadnych oficjalnych wieści. Ich nowa produkcja ma przemawiać do amatorów i pasjonatów, a nie profesjonalnych twórców. Z drugiej jednak strony ich rozbudowany system narzędzi i tona samouczków łatwo wywołuje poczucie przytłoczenia, co wielu graczy zapewne może zniechęcić. Ale też wielu zachęca – w katalogu gier Dreams znajdziemy na przykład demo P.T. albo Laboratorium Dextera w formie gry (co prawda dość pustej, ale zawsze).

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)