Gry od Netflixa rozwijają się. W Europie powstanie nowe studio

Gry od Netflixa rozwijają się. W Europie powstanie nowe studio

Netflix Games
Netflix Games
Źródło zdjęć: © Netflix
27.09.2022 10:43

Netflix coraz odważniej porusza się w obrębie gamingowego rynku. Konsekwentna rozbudowa biblioteki gier oraz współpraca z gigantami branży to nie wszystkie działania, które podejmuje popularny serwis.

Netflix ponownie inwestuje w branżę gier mobilnych. Tym razem nie chodzi o rutynowe rozszerzenie biblioteki, chociaż najnowsze poczynania z pewnością zaowocują nowymi tytułami. Popularny serwis ogłosił, że tworzy kolejne, wewnętrzne studio gier, które znajdzie się w Helsinkach. Ambitny projekt zostanie stworzony od podstaw.

Dyrektorem studia będzie Marko Lastikka, który w przeszłości miał okazję pracować w obrębie Electronic Arts oraz w przedsiębiorstwie Zynga, odpowiedzialnego za FarmVille. Aktualnie nazwa nowego podmiotu nie jest znana. Przypomnijmy, że nie jest to "odosobniona" inwestycja.

W rękach Netflixa znajduje się firma Next Games, Night School Studio oraz Boss Fight Entertainment. Decyzja o stworzeniu nowego studia może być podyktowana przeciętnymi wynikami; Netflix Games nie cieszy się dużą popularnością, mimo że gry są dostępne bez dodatkowych opłat, w ramach subskrypcji.

Na efekty pracy nowego studia z pewnością trochę zaczekamy. Podobnie jak na rezultaty głośnej współpracy; Netflix i Ubisoft łączą siły, by dostarczyć gry mobilne, w tym nową produkcję z serii Assassin's Creed.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)