Netflix oferuje gry bez dodatkowych opłat. Prawie nikt nie korzysta

Netflix oferuje gry bez dodatkowych opłat. Prawie nikt nie korzysta

Netflix Games
Netflix Games
Źródło zdjęć: © Netflix
09.08.2022 10:40

Netflix oferuje swoim subskrybentom niezwykłe udogodnienie, jakim jest stale rozwijana biblioteka gier. Co ważne, z tytułami można się zapoznać bez dodatkowych opłat. I tu zaczynają się problemy. Zainteresowanie Netflix Games jest niewielkie.

Netflix Games oficjalnie wystartowało w listopadzie 2021 r. i od tego czasu, subskrybenci mogą bez dodatkowych opłat zapoznać się z mobilnymi produkcjami. Co prawda rynek gier mobilnych nieustannie się rozwija i zdaje się, że Netflix chciał podążać za tym trendem, jednak efekt jest... po prostu słaby.

Redakcja CNBC, powołując się na dane firmy Apptopia, wskazuje, że gry od Netflixa zostały pobrane łącznie 23,3 mln razy i średnio 1,7 mln użytkowników dziennie angażuje się w rozgrywkę. To niewielki odsetek. Warto przypomnieć, że Netflix posiada łącznie 221 mln subskrybentów, co oznacza, że mniej niż 1 proc. użytkowników wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie Netflix Games.

Co ważne, w tym przypadku nie ponosimy jakichkolwiek dodatkowych opłat. Wystarczy być subskrybentem Netflixa, pobrać aplikację i przypisać gry do swojego konta. W lipcu do usługi trafiły nowe produkcje. Aktualnie Netflix Games składa się z 26 tytułów, a do końca roku biblioteka gier ma zostać rozbudowana do ponad 50. Być może przełoży się to na większe zainteresowanie.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)