Gothic ożyje na nowo. THQ organizuje konkurs dla fanów

Gothic ożyje na nowo. THQ organizuje konkurs dla fanów

Gothic 2. Zrzut ekranu dostępny w sklepie Steam
Gothic 2. Zrzut ekranu dostępny w sklepie Steam
Źródło zdjęć: © Steam
24.06.2022 10:26, aktualizacja: 27.06.2022 07:02

Czy znajdą się tu jacyś fani serii Gothic? Oczywiście, że się znajdą. THQ zdaje sobie sprawę jak silna jest społeczność skupiona wobec opus magnum studia Piranha Bytes. Zorganizowany został konkurs na najlepsze zrzuty ekranu prezentujące kultowe gry.

Gothic ma już 21 lat, a Gothic 2 w tym roku doczeka się 20 urodzin. To dobry moment na odświeżenie produktu, przynajmniej w sklepie Steam. THQ Nordic ogłosiło ciekawy konkurs, w którym udział może wziąć każdy. Chodzi o wytypowanie najciekawszych zrzutów ekranu, które będą zdobyć karty produktu w sklepie Steam.

Nie ma co ukrywać, zrzuty, które obecnie zdobią karty Gothica nie są zbyt atrakcyjne. Szczególnie przy Gothic 2 mamy do czynienia z raczej prostymi kadrami, bez polotu. THQ Nordic ma świadomość, jak aktywna jest społeczność skupiona wokół gier Piranha Bytes. Z tego względu firma postanowiła, że nowe zrzuty promujące dwie pierwsze odsłony serii Gothic przygotują sami gracze.

Na oficjalnym Discordzie serii Gothic pojawiło się ogłoszenie dotyczące konkursu. Zasady są proste - zrzuty, mają pochodzić z aktualnej wersji gry dostępnej na platformie Steam (bez modyfikacji). Przesłane pliki muszą być w rozdzielczości 1920x1080, nie powinny zawierać żadnych spoilerów, a jeśli to możliwe, nie powinny też zawierać elementów interfejsu.

To wszystko. Pliki należy przesyłać na wskazanym kanale na rzeczonym Discordzie. Jedna wiadomość powinna zawierać jeden obraz, ale organizatorzy konkursu zachęcają do wysyłania większej liczby wiadomości.

THQ Nordic wybierze dwa najlepsze zrzuty z Gothica i Gothica 2. Na zwycięzców czekać będzie rzadka kopia artbooka zawierającego grafiki z Gothic 3. Termin przesyłania prac to 14 lipca 2022 roku, godzina 23:59.

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli dany zrzut ekranu nie wygra konkursu, i tak może trafić na kartę Steam gier, co jest już swego rodzaju wyróżnieniem. Trzeba przyznać, że konkurencja jest spora i trudno będzie zwyciężyć. Konkurs wystartował 22 czerwca około południa, a już teraz przesłano dziesiątki, jak nie setki zrzutów.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)