Ghostrunner ma nowego właściciela. All in! Games zarobi 23 mln zł

Ghostrunner ma nowego właściciela. All in! Games zarobi 23 mln zł

Ghostrunner
Ghostrunner
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.03.2021 15:16

Od początku wierzyliśmy w sukces "Ghostrunnera", ale takiego rozwoju sytuacji chyba nikt się nie spodziewał.

505 Games postanowiło kupić od All In! Games prawa do gry "Ghostrunner" (swoją drogą – gry rewelacyjnej). Włoski wydawca zapłaci 5 mln euro i stanie się wyłącznym właścicielem praw do marki. All in nie dość, że otrzyma w przyszłym miesiącu przelew na około 23 mln zł, to zachowa przy tym prawa do udziału w zyskach z dalszej sprzedaży gry.

- Ghostrunner szybko okazał się ogromnym sukcesem, co przekonało ich do złożenia oferty – jednej z tych "nie do odrzucenia". Transakcja pokazuje, że przyjęta przez nas strategia rozwoju jest właściwa. Kwota 5 milionów euro trafi wyłącznie do naszej spółki i pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games.

Można w ciemno strzelać, że 505 ma już plan na dalszy rozwój "Ghostrunnera", posiada od teraz bowiem nie tylko prawa do nazwy, ale również rozwiązań technologicznych. Pytanie czy prace nad ewentualną kontynuacją lub rozszerzeniami zostaną powierzone One More Level, a więc autorom gry, pozostaje otwarte.

Do końca 2020 r. "Ghostrunnera" kupiło pół miliona osób. Produkcja gry kosztowała 2,5mln euro i zwróciła się w dobę od premiery. Warto również dodać, że zgodnie z harmonogramem, w 2021 roku ukażą się również trzy dodatki do "Ghostrunnera". Jeden z nich ma dwukrotnie wydłużyć czas gry.

W przygotowaniu jest również wersja na konsole PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na platformę Amazon Luna. Do tej pory gra wyszła na pecety, PS4, Xone oraz Nintendo Switch.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)