Ghost of Tsushima w złocie

Ghost of Tsushima w złocie

Ghost of Tsushima w złocie
Bartosz Witoszka
23.06.2020 12:04

No, ale żeby nie było, że taki prosty newsik, to dołożę jeszcze opis europejskiej agencji ratingowej, może być?

Podobnie, jak The Last of Us 2, Ghost of Tsushima doczekało się przesunięcie premiery w październiku zeszłego roku na bliżej niesprecyzowany termin, co mogło sugerować, że nowa gra Sucker Punch pojawi się znacznie później, niż wszyscy zakładaliśmy. Plotkowano nawet o przesunięciu na przyszły rok lub uczynienieniu z Tsushimy jednego z tytułów startowych na PlayStation 5 (wtedy jeszcze nie wiedziano, jak Sony podjedzie do gier z PS4).

Obraz

Okazało się jednak, że obawy były nieuzasadnione, a na początku marca deweloperzy poinformowali, że gra ukaże się 26 czerwca, ale ze względu na koronawirusa i przesunięcie The Last of Us 2 właśnie na początek wakacji, produkcję twórców Infamous postanowiono wypuścić ostatecznie 17 lipca.

W międzyczasie dostaliśmy całkiem satysfakcjonującą prezentację rozgrywki (sporą furorę wzbudziła możliwość pogłaskania liska), a Paweł przeprowadził wywiad z Jasonem Connellem, dyrektorem artystycznym i kreatywnym w Sucker Punch, z którego można dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Wisienką na tym japońskim torcie wydaje się zatem informacja o zakończeniu prac na Ghost of Tsushima i wysłaniu gry do tłoczni, o czym napisał wczoraj Brian Fleming, założyciel studia, na swoim Twitterze. Na pewno jest to dobra wiadomość dla osób czekających na grę i o ile niebo nie zawali się nam na głowę (pamiętajcie, że lipcowe "coś" jeszcze się nam nie objawiło), to wszystko powinno pójść jak należy.

Tymczasem na stronie głównej ESRB, europejskiej agencji ratingowej, pojawiła się krótka notka, z której dowiedzieć się możemy, co znalazło się pod lupą osób przyznających kategorie wiekowe. Ghost of Tsushima będzie dostępne dla graczy od 17 roku życia (kategoria M), a wpływ na to miały wyszukane formy zabójstw, duża ilość krwi, dekapitacje i inne ciosy kończące mające urozmaicić rozgrywkę. Do tego możliwość korzystania z łuku i zatrutych strzałek, a na deser "odsłonięte pośladki mężczyzny, który zażywa kąpieli w gorącym źródle".

Słowem: gra nie będzie stroniła również od częściowej nagości, co zostało uwzględnione w dobraniu odpowiedniej kategorii wiekowej.

Dla Sony i posiadaczy PlayStation 4 to zdecydowanie dobry okres, bo choć The Last of Us 2 spotkało się krytyką części graczy, to gra sprzedaje się świetnie, będąc najszybciej rozchodzącym się tytułem na wyłączność PS4.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)