Genshin Impact niczym League of Legends? Darmowa gra przynosi astronomiczne zyski

Chińskie studio miHoYo nie może narzekać na zarobki. Chociaż ich największe dzieło, Genshin Impact, jest grą darmową, to mikropłatności generują gigantyczne zyski.

Genshin Impact niczym League of Legends? Darmowa gra przynosi astronomiczne zyski
Źródło zdjęć: © Genshin Impact
Arkadiusz Stando

1 września do Genshin Impact zawitał patch 2.1. W ciągu zaledwie tygodnia, na koncie miHoYo pojawiło się świeże 151 milionów dolarów. Mówimy tu o przychodzie, a nie czystym zysku, ale to i tak niesamowity wynik. Z resztą, jak wylicza Sensor Tower, to o 387 proc. więcej, niż wyniosły przychody studia w ostatnim tygodniu sierpnia - 31 milionów dolarów.

Oczywiście cała taktyka marketingowa była tutaj doskonale przemyślana i nie ma mowy o przypadku. W związku z rocznicą premiery gry (28 września), miHoYo zresetowało tak zwane bonusy zakupowe. Dzięki temu, podczas pierwszej transakcji otrzymamy podwójną liczbę "primogemów", czyli wirtualnej waluty.

Twórcy wiedzieli, że taki ruch z pewnością zachęci wielu graczy do sięgnięcia po portfele. Co więcej, wraz z nowym patchem, w grze pojawiły się dwie nowe postaci. O ich geniuszu marketingowym może świadczyć także fakt, że Genshin Impact został już okrzyknięty najlepiej zarabiającą grą mobilną, przy czym należy pamiętać, że jest ona dostępna także na PC i konsolach PlayStation, Nintendo Switch oraz Xbox.

Liu Wei (刘伟), Co-Founder of miHoYo (米哈游) - The Creator of Genshin Impact

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.