Gearbox podał nowe informacje o Borderlands 3 [AKTUALIZACJA]

Strona głównaGearbox podał nowe informacje o Borderlands 3 [AKTUALIZACJA]
03.04.2019 18:04
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
bDeERSvG

Poza potwierdzeniem przypuszczeń fanów, pojawiły się też nowe informacje o grze.

bDeERSuZ

[AKTUALIZACJA]: Okazuje się, że tym razem okres wyłączności gry w Epic Games Store będzie nieco krótszy niż zazwyczaj i potrwa pół roku. Premiera na Steamie odbędzie się w kwietniu 2020 roku, a nie (jak początkowo napisałem) po roku od debiutu.

[WPIS ORYGINALNY]: Od 1 kwietnia w temacie Borderlandsów 3 dzieje się dużo. Na prezentacji zwieńczonej zapowiedzią gry i pierwszym trailerem Gearbox obiecywał, że dużo więcej wydarzy się 3 kwietnia. Od przecieku do przecieku dowiedzieliśmy się jednak, kiedy gra się ukaże i jak będzie wyglądać jej 0kładka. O tym, że może okazać się problematyczna wspominał już dzisiaj Adam, a Gearbox tymczasem zdążył potwierdzić jej autentyczność. Sprawdziły się także wszystkie inne przecieki.

[gallery columns="2" size="medium" ids="322437,322438,322439,322440"]

bDeERSvb

Oficjalnie wiemy już też, że gra ukaże się 13 września 2019 roku. Przez okrągły rok wersja PC będzie dostępna wyłącznie w sklepie Epic Games. Na potwierdzeniu znanych faktów jednak nie koniec, bo twórcy przybliżyli również trochę szczegółów związanych z fabułą. Zabójczy kwartet bohaterów stworzą Moze, Fl4k, Amara i Zane. Naprzeciwko nim staną natomiast bliżniaki Calypso. Głównych bohaterów możecie obejrzeć powyżej.

Formuła zabawy drastycznie się nie zmieni, wciąż będzie to shooter z elementami RPG nastawiony na zbieranie łupu. Jak można wywnioskować z przebitków gameplayu na materiale wynika też, że gra zaoferuje również split screen. Ciekawe, czy na każdej platformie. Wspomnijmy jeszcze o cenach. Na razie wiadomo, że w pudełkach dostępne będą (oficjalnie za 279 zł) wersje konsolowe. Pecetowa widnieje na razie wyłącznie w Epic Games Store i kosztuje 259 złotych za edycję podstawową, a za 329 oraz 429 zł mamy też wersję Deluxe i Super Deluxe.

Dopłata wiąże się z dodatkowymi skórkami, a także z season passem. Swoją drogą skórki z edycji Deluxe mają zwiększać nawet ilość zdobywanego doświadczenia, co trochę jednak smuci... Na największych fanów czeka też kolekcjonerka, w której poza zawartością edycji Super Deluxe trafi też Steelbook, replika skrzynki Diamond Plate Loot Chest, aż 10 figurek postaci, 5 grafik z artworkami, 4 breloczki oraz płócienna mapa. Ceny na razie możemy się tylko domyślać, ale raczej tanio nie będzie. Dokładnej grafiki prezentującej zestaw wciąż brak.

bDeERSvh

Krzysztof Kempski

bDeERSvX