Zmien skórke
Logo Polygamii

Czekam na reakcję polskich mediów głównego nurtu na okładkę Borderlands 3

I winszuję Gearboxowi, bo jest ładna, tak po prostu.

Najpierw najważniejsze – to jeszcze nie potwierdzona informacja, tylko przeciek puszczony przez Wario64. Ale grafika wydaje się tak dopracowana, że zdziwiłbym się, gdyby nie ozdobiła finalnej wersji sklepowej. Chociaż w takim razie gra nie powinna się ukazać – Randy Pitchford żartował kiedyś, że będzie odsuwana, dopóki artyści nie wymyślą trzeciego sposobu na to, jak pokazać Psycho strzelającego sobie palcami w głowę. Nie wymyślili, zauważcie. Niemniej byli wystarczająco kreatywni, to trzeba im oddać.

Z „wyciekniętych” informacji przeczytaliśmy też o planowanym karnecie na przyszłe dodatki. Oczywista sprawa. Raz, że to standard każdej „gry jako usługi”. Dwa, że Gearbox ma bogatą historię rewelacyjnych rozszerzeń do swojej strzelanej serii. Zapewne więc dziś wieczorem, gdy wydawca otworzy się trochę mocniej w sprawie nadchodzącej premiery, usłyszymy o szczegółach „pierwszego roku” wszelkich rozbudowań. Napiszemy na pewno o tym osobny wpis. Ten miał służyć zwróceniu uwagi na okładkę. Bo ma sporo potencjału na zdenerwowaniu ważnych osób w naszym radosnym kraju. A dawno nie było żadnej mainstreamowej awantury o grach wideo.

Mnie przypomina się od razu kwestia horroru z PlayStation 2, Rule of Rose, który zwrócił uwagę mediów “niegrowych” rzekomym epatowaniem przemocą na dzieciach (zarzut błędny, bo Rule of Rose próbowało być elektroniczną wariacją “Władcy much”) i finalnie został przez to wycofany ze sprzedaży w Europie. Dlatego zdobycie go dzisiaj na aukcjach graniczy z cudem. Czasy nieco inne, a i nasza branża potężniejsza, więc 2K mogłoby co najwyżej usłuchać obrażonej części publiczności i grafikę zmienić. Ciekawe, ciekawe.

Faktem również jest (dziękuję czytelnikom za przypomnienie), że Far Cry 5 również próbował uderzyć w czułe struny. Tylko że tam rzeczywiście było coś o naszym świecie i sektach religijnych. Gearbox nawiązuje “mocniej” i bez logicznego kontekstu w samej grze.

Więcej na temat:

19
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
12 Komentarze
7 Odpowiedzi
14 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
indeed
Użytkownik

Trzymam kciuki, żeby to była oficjalna grafika, a 2K nie ugięło się pod presją płaczących i zostawiło taką okładkę, bo jest naprawdę świetna 😉

MrDraiger
Użytkownik

Super jest!

Bregowicz
Użytkownik

Grafika jest genialna. Nawet nie, że obrazoburcza czy inne bzdety. Dlatego, że kolorowa i świrnięta (od kostura zrobionego z… szotguna połączonego z piłą do drewna/?/ po Guns&Roses w tle), świetnie by pasowała na tapetę, gdyby nie te brzydkie znaczniki sprzętu i producenta. Lubię, chwyta oko i nie puszcza. Tak samo jak sama gra.

soulsonist
Użytkownik

czekam na taka z Allahem… oh wait 🙂

btw grafika jest swietna.

C.C. Stellar
Użytkownik

Akurat Jezus jest jednym z najważniejszych proroków w Islamie, więc okładka uderza w trzy główne religie abrahamowe.

soulsonist
Użytkownik

Niby tak… ale jednak nie do konca

Xenomorph
Użytkownik

Miejmy nadzieję, że media mainstreamowe podchwycą i zapłoną ogniem krucjaty. Zawsze dobrze złapać trochę darmowego ekwiwalentu reklamowego:) Gratki dla Greaboxów bo pamiętam, że były dyskusje pt. co tu wymyślić po charakterystycznych ujęciach z jedynki i dwójki, a tu proszę, cyk i jeszcze lepsza.

bezloginu
Użytkownik

aż się prosi premiera na wielkanoc

GThoro
Użytkownik

Mi się nie podoba. Tak po prostu.

Tym bardziej, że główny motyw na którym to jest oparte ma się nijak do gry. Chyba, że jednak się jakoś ma, ale wtedy to ja będę się miał nijak do gry ;).

Eschelius
Użytkownik

Główny nurt jest zbyt zajęty Brexitem, strajkiem nauczycieli i wyborami do europarlamentu, zeby podchwycić. Chociaż propisowskie może i to zrobią.

Levkoni
Użytkownik

Myślę, że okładka nie wzbudzi większego zainteresowania 😛 Już bardziej kontrowersyjna moim zdaniem była chyba okładka FC5 z obrazkiem stylizowanym na ostatnią wieczerzę i jakoś przeszła bez większego echa 😀

Aimagylop
Użytkownik

Ostatnia wieczerza jest tak wyświechtanym popkulturowo motywem że nie ma co się dziwić że nikt nie zwrócił uwagi.

Levkoni
Użytkownik

Obrońcy tak zwanych wartości raczej mają gdzieś, czy coś jest wyświechtane czy nie 😛

Baner77
Użytkownik

Kojarzy mi się z reklamą pewnego sklepu z Warszawy na łamach Neo Plus.

Haha.

Baner77
Użytkownik

Zapadła mi w pamięć opinia pani zza lady i wielu bogobojnych, nie sam rysunek, ciekawe co mówisz.

MajkPascal
Użytkownik

Wszyscy widzą w tej grafice Jezusa a według mnie ten gest, laska, granat na piersi i elementy tła bardziej kojarzą mi się ze stylizacją na Buddę.

mistrz
Użytkownik

Tą serię nigdy mnie nie interesowała. Ale teraz kupię. Na złość polskiej prawicy wyznaniowej. Problem może być w tym że funkcjonariusz Gliński Piotr aresztuje cały nakład

Krzysztof Kempski
Użytkownik

Na złość pl prawicy wyznaniowej wydasz 250 zł na grę, która Cię nie interesowała :)? Rozumiem słuszny cel, ale myślę, że średnio ich zaboli w sumie, że jakaś firma zza granicy przytuli trochę kaski.

mistrz
Użytkownik

Każde takie działanie to przede wszystkim coś w ich światopogląd. Kiedy dotrze do nich informacja o tej okładce będą wyć że jest ona obrazą Narodu Polskiego. Bardzo ważne jest pokazanie im że człowiek nie zgadza się z przekonaniem że Polskość wymaga bycia fundamentalistą rzymskokatolickim

Popularne wpisy

Popularne Gry