Gdy cała orkiestra ożywia muzykę ze starych Tomb Raiderów, aż chce się to mieć na płycie

Strona głównaGdy cała orkiestra ożywia muzykę ze starych Tomb Raiderów, aż chce się to mieć na płycie
26.05.2017 12:50
Gdy cała orkiestra ożywia muzykę ze starych Tomb Raiderów, aż chce się to mieć na płycie
Adam Piechota
Adam Piechota

Czyli dużo wspomnień. I znak czasów współczesnych - Kickstarter.

Jako że w tematyce retro podczas tego weekendu Moc będzie silna (zobaczycie Klub Dyskusyjny), ożywmy jeszcze kilka wspomnień. Bo muzyka z pierwszych odsłon Tomb Raidera to niewątpliwie klasyka. "The Tomb Raider Theme" po kilku nutkach zanuci prawdopodobnie każdy, kto z grami Eidos miał styczność w latach dziewięćdziesiątych (po dwóch dekadach!). Nathan McCree miał nosa do fajnych melodii. Lubimy w redakcji sporo zajawkowych incjatyw towarzyszących naszej pasji, dlatego o projekcie The Tomb Raider Suite także z chęcią napiszemy.

Tomb Raider Live Suite - Tomb Raider 1 theme

Ktoś na ten mądry pomysł wpadł po grudniu zeszłego roku, po wydarzeniu o tej samej nazwie, gdzie kultowe utwory wybrzmiały na żywo pod batutą Roberta Zieglera. Na koncert Królewskie Orkiestry Filharmonicznej i chóru City of London Choir przyszło około dwóch tysięcy muzykalnych graczy. To ostatnio coraz popularniejszy motyw - słyszeliśmy o orkiestralizacji z The Legend of Zelda, słyszeliśmy o Final Fantasy. Problem taki, że to był jednostrzał. Grupa nie wyruszyła w żadną mniejszą trasę po Europie. "Hej, to może nagrajmy płytę". A dlaczego nie? "Hej, to może zbierzemy fundusze przez..."

325601893328238556

Tyle. Fajowa inicjatywa, która dodatkowo pobudza retrokomórki w całym ciele. Posłuchajcie tych aranżacji. Powspominajcie. Wszak piąteczek już niebawem się rozpoczyna. Spokojnie uzbierają tę kasę, tak sądzę.

Adam Piechota

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)