GDC 09: Rhianna Pratchett o swojej pracy

Dzięki Guardianowi możemy wysłuchać 8-minutowego wywiadu z Rhianną Pratchett, której dokonania na naszym, growym poletku powinny już Wam być znane. Jeśli nie są, to i tak pierwsze pytania pokażą Wam, że pracowała ona przy kilku naprawdę udanych pozycjach. Rozmowa jest dość interesująca, bo poza krótką definicją game writera możemy poznać dylematy, z którymi musi się on zmierzyć w swojej pracy. Rhianna porusza również ciekawy temat, jakim jest dążenie producentów gier do wyciskania z graczy łez. Jej zdaniem świat jest już wystarczająco smutny i to właśnie humor, zawarty nie tylko w scenkach przerywnikowych, ale przede wszystkim w samej rozgrywce, był ważnym elementem, który zadecydował o popularności Overlorda.

marcindmjqtx

30.03.2009 | aktual.: 12.01.2016 16:33

Na koniec dowiadujemy się, że branża zauważa potrzebę wciągania scenarzystów i pisarzy coraz wcześniej do procesu twórczego, by pomagali oni budować spójne światy, a nie tylko pisali na kolanie historyjkę, która będzie udawała fabułę (Rhianna porównuje ten proces do nakładania makijażu na trupa).

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo pozytywny wywiad i mam nadzieję, że panna Pratchett ma rację z rosnącym zainteresowaniem usługami pisarzy. Wciągająca historia połączona ze sprawną narracją to nieczęsto spotykana obecnie kombinacja.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.