Gas Station Simulator. Polski hit zwrócił się w 90 minut

W siedzibie krakowskiego studia Drago Entertainment strzeliły szampany. Ich gra Gas Station Simulator zwróciła się w półtorej godziny. A to nie koniec sukcesów.

Gas Station Simulator
Gas Station Simulator

16.09.2021 12:26

Gra Gas Station Simulator zadebiutowała 15 września o godzinie 19. Półtorej godziny później nie tylko zdążyły zwrócić się koszty produkcji (czyli ok. 450 tys. złotych), ale tytuł trafił na 4 miejsce listy bestsellerów na platformie Steam. Kilka chwil później Gas Station Simulator okupował już miejsce pierwsze, wyprzedzając m.in. hitowego Deathloopa od Arkane.

- Jesteśmy na pierwszej pozycji również w kategorii New and Trending, czy Top Sellers. Peak graczy w okolicach niespełna 6 tys. To był piękny wieczór, ale zdecydowanie podchodzimy do tego na spokojnie. Dzień premiery niesamowicie ważny, ale jeszcze dużo do zrobienia przed nami - mówi Joanna Tynor, prezeska zarządu Drago Entertainment.

Studio może mówić o sporym sukcesie, zważywszy na ograniczoną promocję Gas Station Simulator. Gra została ciepło przyjęta przez samych graczy. Na Steamie jest już grubo ponad 250 recenzji z czego 88 proc. jest bardzo pozytywnych.

Tytuł gry mówi o niej w zasadzie wszystko. Produkcja Drago Entertainment pozwala odnowiać i rozbudować zniszczoną stację benzynową. Na graczy czeka renowacja i zagospodarowanie budynku stacji, dojazdu do niej i terenu wokół.

W kwietniu 2021 spółka dołączyła do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Kurs jednej akcji wynosi obecnie ponad 47 zł, kapitalizacja spółki z kolei wyliczana jest na 52 mln zł.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.