GameStop widzi olbrzymi potencjał w Xboksie Scorpio

GameStop widzi olbrzymi potencjał w Xboksie Scorpio25.03.2017 11:45
GameStop widzi olbrzymi potencjał w Xboksie Scorpio

Czy kierownictwo amerykańskiej sieci sklepów ma podstawy, żeby wierzyć w sukces nowej konsoli Microsoftu?

Podczas konferencji z inwestorami sieci amerykańskich sieci z grami GameStop, jej prezes - Paul Raines - powiedział parę słów na temat spodziewanej w tym roku premiery nowego Xboksa. Wróży Projektowi Scorpio duży sukces.

Stwierdził. Niezależnie od tego, co faktycznie wiedzą kierownicy GameStopu, ich wiara w sukces nowej inicjatywy Microsoftu nie dziwi. Tak naprawdę bowiem jest ona jedną z niewielu rzeczy, które jeszcze im pozostały.

325611540479031260

Jak wynika z podanych jednocześnie przez sieć wyników sprzedaży, przychody w stosunku rok do roku spadły o 8,1 proc. Spodziewano się zaś przynajmniej utrzymania ich poziomu bądź maksymalnego wzrostu o 3 proc. Podobnie zyski - spodziewano się od 407 do 423 milionów dolarów. Tymczasem ostateczny wynik ukształtował się na poziomie 353 milionów dolarów i okazał się niższy o 11 proc. niż rok wcześniej.

Xbox Scorpio, który według wszystkich znaków na niebie i ziemi ukazać ma się w tym roku, może znacząco przyczynić się do poprawy sytuacji sieci sklepów. Ale, jak twierdzi jej szefostwo, wiara w jego sukces nie jest jedynie zaklinaniem rzeczywistości.

Dodał dyrektor operacyjny firmy, Tony Bartel. Dość klasycznie więc odwołał się do wiedzy, którą ma, a którą nie może się podzielić. Powiedział również wprost, że spodziewana dobra sprzedaż nowego Xboksa ma przyczynić się do wzrostu zysków GameStopu w okresie świątecznym.

325611540479293404

A my tymczasem wciąż czekamy na podanie przez Microsoft konkretnych informacji na temat tej platformy. Przede wszystkim interesująca wydaje się cena, która - jak już wiemy - ma nie być mała (a niemała cena to i większa marża - może stąd również wynika optymizm kierownictwa GameStopu?).

Wszyscy spodziewają się, że wszystkiego, co trzeba wiedzieć, dowiemy się podczas konferencji Microsoftu na targach E3 11 czerwca.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)