Gamescom 2020. Oto związek, którego nikt się nie spodziewał. The Sims 4 i Star Wars

Strona głównaGamescom 2020. Oto związek, którego nikt się nie spodziewał. The Sims 4 i Star Wars
27.08.2020 21:04
Gamescom 2020. Oto związek, którego nikt się nie spodziewał. The Sims 4 i Star Wars

Pełny tytuł dodatku to "The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu". Jego akcja dzieje się na odległej planecie na terytorium Zewnętrznych Rubieży, inspirowanej Star Wars: Galaxy's Edge, czyli obleganej atrakcji w Disneylandzie i Walt Disney World Resort.

"Jako nowoprzyjezdni na Batuu, Simowie będą mogli doświadczyć autentycznych widoków i dźwięków uniwersum Gwiezdnych Wojen, w tym zobaczyć Sokoła Millenium i posłuchać międzygwiezdnych hitów DJa R-3X w Kantynie Ogi" – tłumaczą twórcy. Ponadto nasze Simy wyruszą w "ekscytujące misje", asystując m.in. Rey i Kylo Ren, a także skorzystają z miecza świetlnego i osobistego droida.

Na początku naszej przygody wybierzemy frakcję: Ruch Oporu albo Nowy Porządek. Z zapowiedzi wynika, że decyzja ta będzie miała poważne konsekwencje, ponieważ działania podejmowane przez graczy doprowadzą do przejęcia kontroli nad stacją Czarna Iglica.

The Sims 4 Star Wars: Journey to Batuu | Official Reveal Trailer

Wyruszając na misje, Simowie zwiększą swoją reputację, odblokują nowe artefakty i jedyne w swoim rodzaju ubrania, a nawet dostosują swoje droidy do własnych potrzeb i stworzą najbardziej pożądaną broń uniwersum: miecz świetlny. Po opuszczeniu Batuu i powrocie do domu gracze będą mogli przywieźć ze sobą niektóre z tych przedmiotów, takie jak np. miecz świetlny, aby popisać się nimi przed innymi Simami.

"Pomysł, aby dać graczom możliwość opowiedzenia własnej historii o Gwiezdnych Wojnach, niezmiernie się nam spodobał. Uznaliśmy, że dzięki otwartej formie i możliwości wyrażania siebie, The Sims jest do tego idealną platformą" – mówi Douglas Reilly, VP, Lucasfilm Games.

Trudno temu pomysłowi nie przyklasnąć i aż dziw bierze, że EA nie wpadło na ten pomysł wcześniej. Owszem, pojawiły się w przeszłości stroje z "Gwiezdnych Wojen", ale fabularny dodatek to zupełnie inna liga.

Dodatek ukaże się 8 września i będzie dostępny na komputery osobiste za pośrednictwem Origin i Steam oraz na konsole Xbox One i PlayStation4.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)