Frostpunk 2 znika ze sklepu. Oświadczenie Kinguin

Strona głównaFrostpunk 2 znika ze sklepu. Oświadczenie Kinguin
27.08.2021 13:46
Frostpunk 2, 11 bit studios
Frostpunk 2, 11 bit studios

Frostpunk 2 nie będzie już dostępny w sklepie Kinguin. O usunięcie produktu z oferty poprosili sami twórcy, czyli 11 bit studios. Prośba ta nie powinna dziwić, do premiery gry jest jeszcze całkiem daleko.

bESjUiad

Twórcy Frostpunk 2 zwrócili w zeszłym tygodniu uwagę na to, że na platformie umożliwiającej handel kluczami do gier, istnieją już oferty na drugą część dość popularnej strategii. Choć 11 bit studios nie przebierało w słowach, nazywając oferujących klucze oszustami, produkcja początkowo wcale nie zniknęła z platformy Kinguin.

11 bit studios otrzymało przeprosiny, ale nie poszło za nimi żadne działanie. W rozmowie z serwisem polskigamedev.pl Brandon Doerfler p.o. prezesa i CFO zapewniał, że wszelkie niepotwierdzone informacje zostały usunięte. Cóż, nie zostały.

- Przepraszamy za nieprawdziwe informacje dotyczące gry, które pojawiły się na łamach Kinguin.net. Usunęliśmy je i jasno dajemy do zrozumienia każdemu, kto odwiedza naszą stronę, że produkcja jest dostępna jedynie w przedsprzedaży.

bESjUiaf

A jakie były to informacje? Choćby cena. Polskie studio deweloperskie nie podało jeszcze do publicznej wiadomości finalnej ceny ich produkcji. Dziwne więc, że znalazł się chętny, do wycenienia gry na około 145 złotych i sprzedawanie jej, zanim Frostpunk 2 został oficjalnie wyceniony.

Kinguin finalnie przeprosił i autentycznie usunął ze swojej oferty klucze do nadchodzącej produkcji 11 bit studios. Szkoda, że aby to zrobić, sklep potrzebował presji ze strony deweloperów, a także mediów. Sprawa odbiła się głośnym echem w Polsce i za granicą.

Udostępnij:
bESjUiap
Komentarze (7)
bESjUibb