Florence and the Machine stworzyli aż trzy utwory dla Final Fantasy XV

I do tego jakie utwory. Tymczasem Spotify wprowadza kategorię Gaming.

Florence and the Machine stworzyli aż trzy utwory dla Final Fantasy XV
Patryk Fijałkowski

Mają rozmach, synowie kobiety lekkich obyczajów. To znaczy Square Enix. Bo możecie pamiętać bajkowy cover "Stand By Me" od Florence and the Machine, który zdobił zwiastun Final Fantasy XV, ale teraz dostaliśmy aż trzy utwory od sławnej rudowłosej piosenkarki. Powstały one specjalnie na potrzeby gry. Jest wśród nich wspomniany cover, ale i dwa autorskie dzieła - "Too Much Is Never Enough" i "I Will Be" - a wszystko to zapakowane pod szyldem EP-ki o jakże przewrotnej nazwie "Songs from Final Fantasy XV". Posłuchacie jej zarówno na Spotify, jak i Apple Music.

Ci, którzy są zwolennikami twórczości Florence, nie będą zawiedzeni czy zdziwieni. Z utworów wylewa się charakterystyczny styl Angielki. Nie znam się na Final Fantasy, ale na podstawie materiałów promocyjnych "piętnastki" wydaje mi się, że piosenki zgrabnie wkomponowują się w epicki, magiczny i pompatyczny klimat gry. Florence Fantasy to bez dwóch zdań świetne połączenie, o czym wspomina główna zainteresowana:

To znamienne, że mainstreamowa piosenkarka takiego formatu (i tak utalentowana) przygotowała utwory specjalnie dla gry. Do głowy przychodzi mi jeszcze Imagine Dragons, które we współpracy z Riot Games przygotowało turniejowy hymn League of Legends zatytułowany "Warriors".

Warriors (ft. Imagine Dragons) | Worlds 2014 - League of Legends

Linkin Park z kolei wspierało swoją twórczością Medal of Honor: Warfighter. Ich singiel "Castle of Glass" może nie powstał konkretnie dla tej gry, ale został z nią mocno związany, stając się charakterystycznym elementem kampanii reklamowej. Z kolei dwa lata wcześniej inny kawałek Linkin Park - "The Catalyst" - wybrzmiewał w zwiastunie reboota Medal of Honor. Ale takich przykładów fuzji muzyki z grami mamy akurat krocie, z "Iron" Woodkida w Assassin's Creed: Revelations na czele. Przypadek Florence and the Machine czy Imagine Dragons to z kolei coś wyjątkowego.

CASTLE OF GLASS (Official Video) - Linkin Park

Samo Spotify orientuje się, że gry wiele dodają do muzycznego kolorytu. Ich partnerstwo z Sony to jedno. Od dzisiaj natomiast w usłudze powinna pojawić się kategoria Gaming, która zgromadzi wszelkie ścieżki dźwiękowe i piosenki powiązane z naszym medium. - Słuchałam Classic FM i była tam 2-godzinna audycja o muzyce klasycznej w grach - napisała Florence na swoim fanpage'u. - Było to bardzo inspirujące i otworzyło przede mną zupełnie nowy zakres muzyki, o której nie wiedziałam. Zafascynowało mnie to, muzyka była niesamowicie piękna i emocjonalna...

Oj tak, sam muszę się teraz powstrzymywać, żeby nie zaspamować tego wpisu dziesięcioma linkami do ukochanych kawałków związanych z grami... Zamiast tego polecam jednak posłuchać Florentyny i Maszyny w świecie Final Fantasy. Samo "Stand By Me" to przecież przemagiczny utwór, który obroni się w każdej aranżacji.

Florence + the Machine covers "Stand by Me" for Final Fantasy XV [EU version]

Jak się okazuje, Final Fantasy XV nie jest też pierwszym kontaktem Florence z grami. Może kojarzycie, że jej piosenka "I'm Not Calling You A Liar" została zaprezentowana w alternatywnej wersji w napisach końcowych Dragon Age 2. Sam przeszedłem tę grę, ale zupełnie tego nie pamiętam, choć albumy Florence znam na pamięć. A aranżacja zacna:

I'm Not Calling You A Liar - Dragon Age 2 Soundtrack

Patryk Fijałkowski

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.