Final Fantasy XVI. Zwiastun ujawnia datę premiery

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI
Źródło zdjęć: © YouTube

09.12.2022 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Final Fantasy XVI ma coraz mniej tajemnic. Tegoroczna edycja The Game Awards pęka w szwach od zapowiedzi nadchodzący gier, a swoją cegiełkę dokłada Square Enix.

The Game Awards 2022 to prawdziwe święto gamingu. W trakcie wydarzenia ujawniono daty premier kilku naprawdę głośnych produkcji. Dość wspomnieć o Death Stranding 2, nowym Diablo czy Baldur's Gate 3.

Do tego grona dołącza Final Fantasy XVI. Podczas The Game Awards 2022 zaprezentowano wyśmienity zwiastun, która zdradza najważniejszą informację, czyli dokładną datę premiery.

Final Fantasy XVI: data premiery i platformy

Tak więc Final Fantasy XVI zadebiutuje 22 czerwca 2023 roku. Dzieło Square Enix w pierwszej kolejności trafi na konsole PlayStation 5. W tym przypadku obowiązuje ekskluzywność wobec Sony, która potrwa 6 miesięcy, zatem obecność na innych platformach to pieśń odległej przyszłości.

Czego możemy spodziewać się po rozgrywce? Niezwykle istotna jest kwestia samej struktury świata w Final Fantasy XVI. Naoki Yoshida kilka miesięcy temu poruszył ważne zagadnienie, z której wynika, że twórcy nie chcą typowego otwartego świata.

Aby stworzyć historię, która faktycznie sprawia wrażenie, jakby toczyła się w obrębie całej planety i nie tylko, postanowiliśmy zrezygnować z projektu, który ogranicza nas do jednolitej przestrzeni w otwartym świecie. Zamiast tego postanowiliśmy skoncentrować się na niezależnych od siebie obszarach, które mogą dać graczom lepsze uczucie prawdziwie "globalnej" skali.

Naoki Yoshida

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także