FIFA 19 zepchnęła Spider-Mana na drugie miejsce

FIFA 19 zepchnęła Spider-Mana na drugie miejsce

FIFA 19 zepchnęła Spider-Mana na drugie miejsce
Joanna Pamięta - Borkowska
01.10.2018 12:48

Piłka dobrze się kopie.

Gra o ścianołazie w trzy dni sprzedała się w ponad 3 milionach sztuk. O tym, że dzieło Insomniac Games pobiło God of War, zwrócił już Wam uwagę Adam. Spider-Man zostawił też daleko w tyle Shadow of the Tomb Raider. Zapewne nie bez znaczenia jest tutaj zasięg marki, która znana jest od lat wśród osób w różnym wieku i to nie tylko z gier, ale przede wszystkim z komiksów i filmów.

No ale... co jest bardziej popularne od Petera Parkera? Piłka nożna. W recenzji Jakuba Rezmera czytamy:

Analitycy z serwisu Gameindustry.biz dokonali zestawienia najlepiej sprzedających się w zeszłym tygodniu gier w Wielkiej Brytanii. Spider-Man spadł na drugie miejsce już dwa dni po premierze FIFY 19 i już teraz gra od EA uznana jest za największą premierę 2018 roku. Gwoli ścisłości trzeba zaznaczyć, że uwzględniamy grę w postaci fizycznej. Ponadto obecna odsłona sprzedaje się 25 % gorzej od poprzedniczki, czyli FIFY 18.

W podziale na platformy wygląda to tak: na PS4 sprzedało się 64 % egzemplarzy, na Xbox One 35 %, zaś Switchowi przypadł 1 procent.

Lara utrzymuje się na trzecim miejscu, aczkolwiek jej sprzedaż się utrzymuje i całkiem możliwe, że w dłuższej perspektywie czasowej Square Enix będzie zadowolony z wyników.

Tak przedstawia się lista sprzedaży za okres 23-29 września:

  1. FIFA 19
  2. Marvel's Spider Man
  3. Shadow of the Tomb Rider
  4. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
  5. Grand Theft Auto 5
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. The Elder Scrolls Online
  8. NBA 2K18
  9. Valkyria Chronicles 4
  10. Minecraft: Xbox Edition

Przy okazji zwrócę Waszą uwagę na niepodzielnie znajdujący się w czołówce GTA V, do którego przekonał się nawet Krzysiek (o swoich wrażeniach pisał tutaj).

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)