Fallout 5 zapowiedziany. Ale trochę na niego poczekamy

Fallout 5 zapowiedziany. Ale trochę na niego poczekamy

Fallout 4
Fallout 4
Źródło zdjęć: © Steam
15.06.2022 13:30

Todd Howard potwierdził, że Fallout 5 będzie następną grą, za produkcję której zabierze się Bethesda. Niestety biorąc pod uwagę czas potrzebny na stworzenie gier tego rozmiaru, będziemy musieli trochę poczekać.

Fallout 5 powstanie i będzie to następna gra Bethesdy. Todd Howard potwierdził w wypowiedzi dla redakcji IGN, że będzie to projekt, którym zajmą się po ukończeniu The Elder Scrolls 6. To dobra wiadomość dla fanów kultowej serii. Złą wiadomością jest to, że będą to całkiem odległe czasy.

Niedawno poznaliśmy kolejne szczegóły na temat Starfield, czyli nadchodzącej gry Bethesdy. Wrażenia z pokazu, który odbył się podczas ostatniego pokazu Microsoftu i Bethesdy są mieszane, ale twórcy mają jeszcze całkiem dużo czasu na dopracowanie swojej kosmicznej gry. Jej premiera ma się odbyć w roku 2023, bez wskazania dokładnego okresu.

Zakładając, że grę uda się wydać w przyszłym roku, ruszą wówczas prace nad szóstą odsłoną The Elder Scrolls. Według słów Todda Howarda obecnie produkcja ta znajduje się w fazie preprodukcji.

Howard poinformował też, że prace nad Starfield ruszyły w 2015. Oznacza to, że prace nad grą będą trwać co najmniej 8 lat. Biorąc pod uwagę, w jak wczesnej fazie jest obecnie The Elder Scrolls 6, należy przypuszczać, że będzie to ostatnia gra, którą Bethesda stworzy w tej dekadzie, a Fallout 5 pojawi się na rynku po 2030 roku.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)