Fabryka Nintendo zamieni się w galerię

Wizualizacja Nintendo Gallery
Wizualizacja Nintendo Gallery
Źródło zdjęć: © nintendo.co.jp

02.06.2021 12:34

Nintendo poinformowało, że ich fabryka w Uji Ogura niebawem zacznie pełnić inną funkcję. Zostanie ona przekształcona w galerię poświęconą historii firmy i wszystkim produktom, które wypuściła na rynek.

Wybudowana w 1969 roku fabryka w Uji Ogura ma niedługo dostać drugie życie. Firma ogłosiła, że ma zamiar przebudować ją na galerię, w której fani marki będą mogli zapoznać się z historią Nintendo, która sięga aż XIX wieku.

Nintendo rozważało budowę galerii, by móc podzielić się z opinią publiczną historią swojej firmy oraz jej filozofią. W związku z tym fabryka Nintendo w Uji Ogura zostanie odnowiona- czytamy w komunikacie.

Władze firmy poinformowały też, że całe przedsięwzięcie zostało uzgodnione z władzami miasta Uji.

Według planów Nintendo, galeria powinna być oddana do użytku w roku finansowym 2023, który trwa od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024.

Fabryka Nintendo w Uji Ogura w przeszłości służyła do produkcji kart do gry oraz kart Hanafuda. Ponadto mieścił się w niej dział naprawy produktów, które użytkownicy odsyłali na gwarancję. Dyskusje na temat nowego sposobu na wykorzystanie budynku trwają od 2016 roku, kiedy to produkcja została przeniesiona do nowej fabryki Nintendo.

Tymczasowa nazwa projektu to "Nintendo Gallery" czyli po prostu Galeria Nintendo.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)