Fable 3: nowa rasa, nowy kontynent i nowy Molyneux

Fable 3: nowa rasa, nowy kontynent i nowy Molyneux

Fable 3: nowa rasa, nowy kontynent i nowy Molyneux
marcindmjqtx
15.02.2010 13:33, aktualizacja: 15.01.2016 13:33

Peter Molyneux przy opowiadaniu o Fable 3 ma być nieco ostrożniejszy. Jak sam przyznaje na swoim Twitterze - "na pewno nauczyłem się nie obiecywać za wiele". Czyżby? Miejmy nadzieję.

A zatem, co nowego dowiedzieliśmy się o Fable 3?

Na pewno poznamy inny kontynent poza Albionem, który zamieszkiwać będą inne rasy. Jakie? Tego na razie nie ujawniono.

Wiemy też, że nie będzie paska zdrowia i tradycyjnego HUDu. W wywiadzie dla CVG Molyneux mówi:

Nie jestem pewien, czy możemy jeszcze nazywać Fable RPGiem [...] Na pewno nie w rozumieniu RPGów z lat 90. Można by nawet potraktować tę grę przygodówkę z elementami akcji.

Skupiamy się na fabule i dramatyzmie. W grze będzie masa emocji. No i oczywiście levelowanie, które uwielbiam. Nie lubię dostać wcześniej przygotowanej postaci i dowiedzieć się, że to w nią będę mam się wcielić, czy mi się to podoba, czy nie.

Jak na razie, to co mówi Peter mi się podoba. Zobaczymy jak będzie z realizacją. Też uważam, że RPG to podejmowanie wyborów, które mają swoje konsekwencje, postawienie na fabułę i bohatera, a nie setki statystyk postaci, broni itd.

Pierwsze wideo z Fable 3 możecie obejrzeć tutaj. Swoją drogą - nadal nic nie wiemy o tym, jak Lionhead zamierza wykorzystać Natala w grze.

Więcej informacji o grze w naszych poprzednich wpisach, na przykład tu. Swoją drogą - Molyneux mówi, że wiele osób będzie wkurzonych tym, co opowie o Fable 3. Udało mu się? Byliście wkurzeni? Ja nie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)