Europa: zrobiona w 7 dni strzelanka wyewoluowała do "Fallouta 3 w kosmosie"

Europa Concept to zrobiona w siedem dni strzelanka z widokiem z pierwszej osoby, którą swego czasu zachwycaliśmy się także na Polygamii. Mam dobrą wiadomość: jej twórca postanowił rozwinąć swój pomysł i stworzyć dużą grę na jego bazie.

Europa: zrobiona w 7 dni strzelanka wyewoluowała do "Fallouta 3 w kosmosie"
marcindmjqtx

07.11.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:29

Gra będzie się nazywać - co chyba oczywiste - Europa, a sam jej twórca określił ją "Falloutem 3 w kosmosie". Zaznaczył przy tym, że nie będzie raczej tak obszerna jak F3, ale możemy spodziewać się podobnie otwartego świata i sporej swobody w przemierzaniu go. Ciekaw jestem, ile ducha oryginalnej "etiudy" zostanie zachowane w ostatecznej grze.

Pierwszy filmik z Europy - całkiem długi - również można już podziwiać w sieci.  Wygląda interesująco:

Bardzo podobała mi się Europa Concept, czekam więc również na Europę. Na razie nie wiadomo, kiedy gra się ukaże. Gdy do tego dojdzie, będzie ją można uruchomić na pecetach z Windowsem, Makach i być może Linuksie. Ma także wspierać Oculus Rift - hełm wirtualnej rzeczywistości nowej generacji, który jakiś czas temu odniósł ogromny sukces na Kickstarterze.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.