Elex 2 potwierdzony. Jest zwiastun i pierwsze szczegóły

Strona głównaElex 2 potwierdzony. Jest zwiastun i pierwsze szczegóły
15.06.2021 13:56
Elex 2
Elex 2

O tym, że Elex 2 powstaje, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Ale Piranha Bytes postanowiło podzielić się pierwszymi szczegółami. A jest ich całkiem sporo.

bEEwxLYl

Nie była to ani najlepsza, ani najsprawniejsza gra w dziejach, ale Elex ma swoje wierne grono fanów i dość szybko zyskał miano "futurstycznego Gothica". Jeżeli się do nich zaliczacie, na pewno ucieszy was, że kontynuacja ma być grą wielką. Piranha Bytes szacuje, że jej ukończenie zajmie ok. 60 godzin.

Fabularnie gra ma być bezpośrednią kontynuacją "jedynki". Jax, główny bohater Elexa, postanowił zostać odludkiem, ale sytuacja znów zmusi go do ponownego wyciągnięcia miecza.

Świat w grze będzie mieszanką starych lokacji z nowymi. Te, które już znamy, zostaną przerobione, grafika ma się nieco poprawić. Nie zmieni się natomiast silnik.

Twórcy zdradzili też nieco na temat samej rozrywki. Gra ma nam pozwolić na:

bEEwxLYn
  • Na odkrywanie planety Magalan z bezprecedensową swobodą, dzięki plecakowi odrzutowemu, który pozwala przemierzać mapę, a nawet latać,
  • wchodzić w interakcję z żyjącym światem, pełnym unikalnych postaci, które zapamiętają, co zrobiłeś i odpowiednio zareagują,
  • dołączą lub opuszczą twoją grupę w zależności od tego jak się zachowujesz,
  • mogą zginąć, co będzie miało wpływ na fabułę,
  • walczyć w zwarciu i na odległość dzięki znacznie ulepszonemu systemowi sterowania,
  • przeżyć historię, w której twoje działania mają konsekwencje, zanurzając cię w świecie moralnych decyzji.
Elex - recenzja. Piranie wracają do korzeni
Elex - recenzja. Piranie wracają do korzeni

Nie wiadomo niestety kiedy Elex 2 ujrzy światło dzienne. Wiemy natomiast, że trafi na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz pecety.

bEEwxLZj