Elden Ring nadchodzi. Recenzenci wniebowzięci

Elden Ring nadchodzi. Recenzenci wniebowzięci

Elden Ring
Elden Ring
Źródło zdjęć: © Steam
24.02.2022 11:45

Elden Ring zdaje się zapowiadać niesamowicie. Premiera gry już niebawem, a w serwisie Metacritic pojawily się już pierwsze recenzje. Jeśli faktycznie jest tak dobrze, szykuje się nam kandydat do zgarnięcia tytułu gry roku.

Elden Ring zachwyciło recenzentów. Średnia ocen na wszystkich platformach (poza PS4 i Xbox One, na których jest zbyt mało opinii do obliczenia średniej) jest przytłaczająco wysoka. Wydaje się, że najnowsza produkcja FromSoftware będzie solidnym kandydatem do zdobycia nagrody gry roku, choć mamy dopiero luty.

W serwisie Metascore pojawiły się już opinie recenzentów na temat Elden Ring. Wszystkie platformy, czyli PC, PS5 i Xbox Series X|S, otrzymały noty na poziomie co najmniej 95. Najwięcej, bo 45 opinii opublikowano w kontekście wersji na PS5. I średnia ocen jest tam naprawdę wysoka. Krytycy ocenili grę na 97 punktów.

Co więcej, żadna z opublikowanych do tej pory recenzji nie ocenia gry na mniej niż 90 punktów. Najnowsza gra FromSoftware jest chwalona za świetną historię i genialnie zaprojektowany świat. Nie brakuje też głosów mówiących o tym, że mamy do czynienia z najlepszą produkcją w historii, a przynajmniej w ostatnich latach.

Recenzenci nazywają produkcję ewolucją gatunku soulslike. W opinii jednego z recenzentów Elden Ring może mieć tak duży wpływ na gry wideo, jak miało Demon's Souls.

O tym, czy gra faktycznie jest tak dobra, będzie można przekonać się już 25 lutego. Wtedy to Elden Ring będzie miało swoją oficjalną premierę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)