Plotka: Sony szykuje się do przejęcia twórców remake'u Demon's Souls

Strona głównaPlotka: Sony szykuje się do przejęcia twórców remake'u Demon's Souls
22.02.2021 20:55
Demon's Souls Remake
Demon's Souls Remake
bDYNwpSe

Bluepoint na celowniku Japończyków. Plotki potwierdza administrator forum Resetera.

bDYNwpRx

Studio Bluepoint znane jest przede wszystkim z wysokiej jakości remake'ów i remasterów klasycznych gier. To dzięki niemu dostaliśmy odświeżoną wersję kultowego "Shadow of the Colossus" na PlayStation 3, to również ono odpowiedzialne jest za najważniejszy tytuł startowy PlayStation 5 - remake "Demon's Souls".

To, jak bardzo od lat związani są z grami na platformy Sony zdaje się sprawiać, że są idealnym kandydatem do przejęcia przez japońską firmę. Stąd też zapewne plotki o nieuchronnie zbliżającym się takim ruchu.

Po raz pierwszy pojawiły się on pod koniec zeszłego roku na forum Resetera. Użytkownik MarsipanRumpan, powołując się na informacje od "kogoś, kogo zna osobiście" donosił wtedy, że umowa pomiędzy Bluepoint Sony jest już finalizowana.

bDYNwpRz

Minęło jednak kilka miesięcy, a potwierdzenia tych doniesień wciąż nie ma. Część użytkowników Resetery zaczęła więc kwestionować wcześniejsze plotki. Włączył się na to administrator forum, Transistor, pisząc:

O przejęciu Bluepoint przez Sony wiemy już z kilku źródeł i to się wydarzy, jest to wyłącznie kwestia czasu.

Dodał, że z tego powodu MarsipanRumpan - autor pierwotnych doniesień - nie został zbanowany za szerzenie nieprawdziwych informacji - czego domaga się teraz część użytkowników.

bDYNwpSv