Elden Ring - Dark Souls 4 + George Martin

Elden Ring - Dark Souls 4 + George Martin

Elden Ring - Dark Souls 4 + George Martin
yaroslav1987
10.06.2019 00:25, aktualizacja: 11.06.2019 10:17

Dopiero co napisałem co-dwutygodniowy Soundtrack, a tu takie niusy spadły z nieba.

Truzim, bo i tak pewnie wszyscy wiedzą, ale na E3 zapowiedziano nową grę of From Software przy współpracy z Georgem R.R. Martinem. Nie trzeba chyba mówić, że to ultymatywna super kooperacja, a każdy z przedstawionych podmiotów jest mistrzem w swojej branży. (Panie Martin skończże w końcu tą sagę GOT a nie zabieraj się za 10 projektów równocześnie, masz już 70 lat...)

Elden Ring - Announcement Trailer [1080p HD]

No więc co my tu mamy? spróbujmy rozłożyć trailer na części pierwsze.

Wygląda jak wszystko co już dobrze znamy z twórczości Hidetaki Miyazakiego, to po prostu kolejna iteracja w okół Dark Souls. Oczywiście są to czyste spekulacje, a ten inicjujący wpis z pewnością zostanie poddany wielokrotnej weryfikacji (pamiętam teaser do Sekiro, który trwał 10 sekund, a dostarczył spekulacji na pół roku). Czekamy na gameplay, gdyż ma to być gra z otwartym światem w stylu action-rpg.

a teraz pora na skojarzenia:

 • koronowana postać o wielu rękach z cudzą uciętą ręką - King Alland, a ucięta ręka to oczywiście Sekiro
 • Kowal kujący zapewne pierścień, skojarzenie oczywiste, Władca Pierścieni, choć mam nadzieje, że nie będzie tu nic z high heroic fantasy
 • From Software ma już jeden tytuł z pierścieniem w tytule, aczkolwiek z czasów sprzed Miyazakiego. Eternal Ring
 • Dark Souls miało sie pierwotnie nazywać Dark Ring. Nazwa została zmieniona, gdyż dark ring to slangowe określenie na ....odbyt. (podobno)
 • Sam kowal, to wiadomo, Andre. Widać, że nie, ale pomarzyć można.  wygląda dosyć nordycko.
 • Na plecach kowala jest widoczne jakieś rozległe znamię. od razu na myśl przywodzi Dark Sign z Dark Souls
 • Postać które doczepia sobie rękę, wspominany brak ręki to Sekiro, natomiast postać wygląda na kobiecą, ewentualnie transpłciową - Gwyndolin? Zbroja, a później i włócznia przywodzi na myśl bycie Łowcą Smoków. Postać doczepia sobie prawą rękę, podczas gdy ta z początku trailera była ewidentnie lewa i do tego męska. Może motyw utraconych kończyn to jakaś głębsza historia? (znowu)
 • kobieca postać z zasłoniętą twarzą - waifu confirmed. Wiadomo Maiden in black, Emerald Herald, Fire Keeper, Doll, będziemy u niej lewelować? :)
 • to co najbardziej mi się nie podoba w tym trailerze - klęcząca postać na pobojowisku, z maczetą. Wygląda jak troll żywcem wyjęty z Warcrafta. Płonie. - Ashen one? 
 • Ok, czyli możemy się spodziewać tego co zwykle ( nie mówie, że to źle, od Miyazakiego przyjmę nawet Tetris souls), przekleństwo, bogów, artefakty, koniec świata, łowców smoków, bycie wybrańcem, kowala i waifu. co z tym pierścieniem, jeden by uratować świat czy go zniszczyć?
 • Skoro w tym dziele maczał swoje palce Martin, znaczy się, że będzie dużo postaci i dużo umierania.Co stoi nieco w opozycji do tego co zazwyczaj prezentował Miyazaki, niewiele postaci, niezbyt rozmowne, dużo umierania, ale i też nieśmiertelność i odradzanie. gdzie panowie znajdą złoty środek?
 • tak już zupełnie subiektywnie, nazwa gry mi się nie podoba, jest za banalna.

Hideo Kojima z swoją teasowną grą o kosmicznym dostawcy Fed-ex może się schować przy scenarzystach jakimi są Miyazaki i Martin.

Zapraszam do spekulacji.

P.S. przez ten natłok gorących newsów, mój pieczołowicie przygotowany Soundtrack 5  zostanie przeoczony. peszek.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)