Ekipa serialu "The Last of Us" się powiększa

Ekipa serialu "The Last of Us" się powiększa

Ekipa serialu "The Last of Us" się powiększa
08.06.2020 10:41

Długi (i ostry) cień Czarnobyla.

Johan Renck, przyznał w wywiadzie udzielonym serwisowi DiscussingFilm, że jest producentem wykonawczym planowanego serialu "The Last of Us" i wyreżyseruje pilotażowy odcinek dla HBO. "Zobaczymy, co będzie dalej" – przyznaje twórca, nie zdradzając zbyt wielu informacji. Niewykluczone jednak, że na reżyserowaniu jednego odcinka się nie skończy

Kim jest Renck? To przede wszystkim zdobywca dwóch nagród Emmy za serial "Czarnobyl", który współtworzył i współreżyserował. W przeszłości był nominowany do wielu nagród za teledyski stworzone m.in. dla Madonny, Davida Bowiego czy Lany Del Rey. Renck ma na swoim koncie pojedyncze odcinki seriali "The Walking Dead", "Breaking Bad" oraz "Wikingowie".

To już druga osoba związana z serialem "Czarnobyl", która przygotuje ekranizację "The Last of Us" dla HBO. Pierwszą był Craig Mazin, scenarzysta wspomnianego hitu. Warto dodać, że w marcu Mazin podzielił się listą 16 ulubionych gier wideo. Do zestawienia, poza oczywistym "TLoU" trafiły m.in. "Super Mario 64", "The Bards Tale" (wersja z 1985 r.) czy "Dishonored".

Serial "The Last of Us" nie posiada jeszcze oficjalnej daty premiery (choć serwis IMDB sugeruje 2021 r.) ani szczegółów fabuły. Wiadomo natomiast, że nad produkcją czuwa Neil Druckman oraz Evan Wells z Naughty Dog.

Za muzykę odpowiedzialny będzie Gustavo Santaolalla, twórca ścieżki dźwiękowej obu części gry,  a także wielu filmów (Oscary za "Tajemnice Brokeback Mountain" oraz "Babel") i seriali (jeden z jego utworów pojawił się m.in. w polskim "Ślepnąc od świateł"). Showrunnerką adaptacji "The Last of Us" ma być Carolyn Strauss, która w przeszłości odpowiadała za "Grę o tron".

Gracze odliczają z kolei dni do premiery "The Last of Us 2", która trafi na konsole Playstation 4 19 czerwca. Zniecierpliwionym przypominamy nasze pierwsze wrażenia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)