EA zamierza w tym roku fiskalnym zarobić miliard dolarów na DLC

EA zamierza w tym roku fiskalnym zarobić miliard dolarów na DLC

EA zamierza w tym roku fiskalnym zarobić miliard dolarów na DLC
marcindmjqtx
27.08.2014 12:07, aktualizacja: 05.01.2016 15:31

Jakkolwiek byśmy ich nienawidzili, DLC zarabiają. Bardzo, bardzo dobrze zarabiają.

W rozmowie z serwisem Bloomberg, John Reseburg - rzecznik EA - zdradził, że jego firma spodziewa się w tym roku fiskalnym wygenerować ponad miliard dolarów przychodu z wirtualnych dodatków do swoich gier.

Taka imponująca deklaracja nawiązuje do ogromnego sukcesu serii Madden NFL. Analitycy z firmy Cowen & Co powiedzieli, że według ich przewidywań, najnowsza odsłona serii może wraz ze wszystkimi dodatkami stworzyć przychody rzędu 350 milionów dolarów. Z kolei analitycy z Longbow Research donoszą o ogromnych marżach w Madden Ultimate Team i przewidują, że zysk tylko z tego trybu gry przyniesie co najmniej 50 milionów dolarów.

EA podaje, że pierwszy kwartał roku fiskalnego (kwiecień-czerwiec) przyniósł 350% wzrost w sprzedaży DLC serii Madden w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. To bajecznie dobry wynik, zważywszy na fakt nieodległej premiery nowej odsłony gry.

Ale nie samym futbolem amerykańskim EA żyje. W najbliższych miesiącach pojawią się The Sims 4, FIFA 15, NHL 15 oraz Dragon Age: Inquisition i to na ich barkach spocznie odpowiedzialność za wypełnienie planu rocznego.

[Źródło: Joystiq & Bloomberg]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)